MARSZ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA z rycerzami Zakonu Jana Pawła II w tle.

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 19 kwietnia 2019    22:00

XIV Marsz Świętości Życia z udziałem markowian przeszedł w południe 7 kwietnia br. z archikatedry św Floriana w Warszawie, przez most Śląsko-Dąbrowski, Krakowskim Przedmieściem, do kościoła św. Krzyża.

Z katedry św Floriana Marsz wyruszył na czele z pasterzem diecezji warszawsko-praskiej, ks bp. Romualdem Kamińskim. W trakcie Marszu ksiądz biskup mówił o zauważalnym kryzysie ojcostwa i pomyśle organizatorów, aby podkreślić rolę ojca w tegorocznym Marszu, przebiegającym pod hasłem "Tato to ja". Pasterz warszawsko-praski podzielił się z uczestnikami Marszu ciepłymi wspomnieniami o swoim śp. ojcu, pracowitym  rolniku z Janówki pod Augustowem.

Marsz połączył dwie diecezje przy Kolumnie Zygmunta, które wspólnie przemaszerowały Krakowskim Przedmieściem pod kościół  św. Krzyża. Na czele archidiecezji warszawskiej  maszerował ks. kard.Kazimierz Nycz, który na koniec zaapelował o ochronę poczętego życia.
Od lat w organizację Marszu czynnie włącza się Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II. 
W trakcie przemarszu, uczestnicy skandowali imiona swoich ojców. Niesione były wymowne transparenty z hasłami, które promowały rodzinę oraz świętość życia od poczęcia.
DZIECKO POTRZEBUJE MIŁOŚCI,
 NIE ABORCJI
ZARODEK TO JUŻ DZIECKO
KAŻDY Z NAS BYŁ ZARODKIEM
ABORCJA - NIE!   ADOPCJA- TAK
KIEDY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ?
TYLKO RODZINA ŻYCIE  ZACZYNA
DZIECKO TO SZCZĘŚCIE
CO 6 GODZIN W POLSCE WYKONYWANA JEST ABORCJA
KAŻDA MATKA CHRONI ŻYCIE
KAŻDE DZIECKO DAREM NIEBA
SZANUJĘ KAŻDEGO CZŁOWIEKA
ON ONA OD POCZĘCIA
RODZINA SIŁĄ POLSKI
NIE LĘKAJCIE SIĘ ŻYCIA
Zdjęcia: Bogusława Sieroszewska, Wojciech Łączyński

Galeria

zdjecie: 120979
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry