Rajd Powstania Styczniowego do Górek Kampinoskich. Zapraszamy!

START:    27 kwietnia 2019

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 23 kwietnia 2019    10:46

Szanowni Państwo,

sekcja motocyklowa Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA zaprasza motocyklistów do uczestnictwa w Rajdzie Powstania Styczniowego w Górkach Kampinoskich. Rajd jest swego rodzaju hołdem, który oddajemy powstańcom styczniowym 1863 r. Rajd Kampinoski śladami Powstańców Styczniowych wpisuje się w coroczne wydarzenie upamiętniające stracenie młodzieży powstańczej w Górkach Kampinoskich przy Sośnie Powstańczej 1863 r.

Resztki oddziału mjr Remiszewskiego, po bitwie w Budach Zaborowskich 14 kwietnia 1863 r., zostały rozbite w potyczkach pod Górkami Kampinoskimi i Starą Dąbrową. Powstańcy byli wyłapywani przez kozaków i bez sądu wieszani na sośnie, stojącej na skraju wsi.

Zbiórka motocyklistów odbędzie się w sobotę 27 kwietnia 2019 r. na stacji BP przy Trasie Toruńskiej obok Decathlonu  o godz. 11.00. Wyruszamy na uroczystości do Górek Kampinoskich, które rozpoczną się o godz. 12:00. Ok. godz. 11:20 zatrzymamy się na kolejnej stacji BP przed Łomiankami. Planowany powrót ok godz. 16:00.

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny. Krzysiek 784-016-894. Artur 609-498-523. Uczestnicy Rajdu jadą na własną odpowiedzialność. Więcej informacji na plakacie.

A tak było rok temu. KLIKNIJ TUTAJ

Galeria

zdjecie: 121144
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry