Armaty Armii Czerwonej koło Kościoła Św. Izydora

Radek Dec TPM Historykalia

 30 września 2009    20:55

Zapraszam do zapoznania się z bardzo interesującym filmem archiwalnym z 1946 r.Chociaż dokument wart jest cały obejrzenia, niemniej proszę zwrócić szczególną uwagę na 5 minutę i 58 sekundę filmu. Zobaczyć tam można armaty radzieckie ostrzeliwujące Warszawę, najprawdopodobniej w kierunku Kanału Żerańskiego, podczas ataku wojsk sowieckich na stolicę, chyba w 1945 roku. Najciekawszy jest fakt, że armaty te stoją przy ulicy Bandurskiego, a w niedalekiej odległości widać kościół Św. Izydora.

http://resources.ushmm.org/film/display/main.php?search=simple&dquery=keyword%28POLAND%29&cache_file=uia_xxPIkc&total_recs=272&page_len=25&page=1&rec=25&file_num=2323

Chciałbym tutaj podziękować p. Dariuszowi Robakowi, osobie o nieprzeciętnej wiedzy historycznej, zwłaszcza dotyczącej okresu II Wojny Światowej na ziemiach polskich, za informację o filmie.

Radek Dec

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry