Rajd motocyklowy do Górek Kampinoskich

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 28 kwietnia 2019    21:54

Szanowni Państwo,

w dn. 27 kwietnia 2019 r. sekcja motocyklowa Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA na zaproszenie radnej powiatu zachodniego - Anny Wieszczyckiej uczestniczyła w Rajdzie Powstania Styczniowego w Górkach Kampinoskich. Rajd ten jest swego rodzaju hołdem, który oddajemy Powstańcom Styczniowym 1863 r.

W tym roku za wkład w organizację obchodów w Górkach Kampinoskich oraz uczestnictwo w Rajdzie Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga otrzymało specjalne wyróżnienie w postaci książki pt.: "Współczesne wojsko Polskie" z dedykacją od wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego - Piotra Glińskiego oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - Wojciecha Skurkiewicza.

Książka ze specjalną dedykacją dla członów Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga

W Górkach Kampinoskich sekcję motocyklową Stowarzyszenia MPS godnie reprezentowali (na zdjęciu od lewej): Krzysztof Banaś, Andrzej Szafrański i Przemysław Suchodolski.

Motocykliści złożyli również wieniec i imieniu senatora RP Jana Żaryna, który osobiście nie mógł dotrzeć na spotkanie.

Krzysztof Banaś składa wieniec w imieniu senatora RP - Jana Żaryna. Górki Kampinoskie 2019 r.

Rajd Kampinoski śladami Powstańców Styczniowych wpisuje się w coroczne wydarzenie upamiętniające stracenie młodzieży powstańczej w Górkach Kampinoskich przy Sośnie Powstańczej 1863 r. i był zorganizowany już po raz siódmy. Resztki oddziału mjr Remiszewskiego, po bitwie w Budach Zaborowskich 14 kwietnia 1863 r., zostały rozbite w potyczkach pod Górkami Kampinoskimi i Starą Dąbrową. Powstańcy byli wyłapywani przez kozaków i bez sądu wieszani na sośnie, stojącej na skraju wsi.

Sosna Powstańcza, na której kozacy wieszali złapanych Powstańców. Sosna runęła w 1984 r. Jak mówią mieszkańcy okolicznych wsi runęła, bo nie mogła już dalej dźwigać ciężaru tragicznej historii.

Udział sekcji motocyklowej Stowarzyszenia MPS w uroczystościach w Górkach Kampinoskich stał się już niemal tradycją. Dziękujemy za zaproszenie Pani Annie Wieszczyckiej - radnej powiatu zachodniego oraz Panu Łukaszowi Kudlickiemu - szefowi gabinetu politycznego, Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji RP.

Do zobaczenia za rok.

Galeria

zdjecie: 121295
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry