Święto Flagi pod mareckim ratuszem

Paweł Pniewski UMMarki

 6 maja 2019    10:52

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
a na tej fladze, biel i czerwień.
Czerwień to miłość, biel serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Tak pięknie o naszej fladze napisał Czesław Janczarski w wierszu Barwy ojczyste. Flaga Polski to jeden z trzech symboli narodowych obok godła i hymnu. Flaga Polski doczekała się swojego święta, które przypada na dzień 2 maja, między Świętem Konstytucji 3 Maja a Świętem Pracy. Święto zostało uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2004 r.

Oficjalnie flaga biało-czerwona jest flagą narodową od 1831 r.  Także w Markach, tradycyjnie już obchodziliśmy Święto Flagi RP. W tym dniu o godz. 12.00 przed mareckim ratuszem przedstawiciele władz samorządowych miasta Marki uroczyście przekazali druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach biało czerwoną flagę, która przy rozbrzmiewającym hymnie została wciągnięta na maszt. Cieszy fakt, że choć święto jest nowe to z radością obchodzone w naszym mieście.

WPZGaleria

zdjecie: 121462
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry