Święcenie motocykli i rowerów u św. A. Boboli w Strudze. Relacja.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 6 maja 2019    14:46

5 maja 2019 r. w kościele parafii św. Andrzeja Boboli w Markach - Strudze odbyło się uroczyste poświęcenie motocykli, rowerów i innych jednośladów. Było to symboliczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego i rowerowego oraz prośba o błogosławieństwo i szczęśliwe uczestnictwo w ruchu drogowym.

Po uroczystej Mszy św., połączonej z procesją z okazji święta Matki Bożej fatimskiej, zgromadzone wokół kościoła pojazdy poświęcił ks. proboszcz Adam Żurad. Było to już drugie z rzędu święcenie motocykli w kościele na Strudze. Mimo rześkiej pogody na uroczystość licznie przybyli mareccy cykliści - za co im serdecznie im dziękujemy.

Dziękujemy również Arturowi Rytel-Andrianikowi za wzorowe przygotowanie i dopilnowanie całego wydarzenia.

Życzymy Wam szerokiej i bezpiecznej drogi na cały sezon. Do zobaczenia na trasie i... lewa w górę!

Organizatorem święcenia było Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga. Więcej zdjęć KLIKNIJ TUTAJ Filmik ze święcenia KLIKNIJ TUTAJ  

Galeria

zdjecie: 121483
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry