V Noc Muzeów w Markach

START:    18 maja 2019

Tadeusz Markiewicz Biblioteka MOK UMMarki Wodociąg

 13 maja 2019    12:22

Zapraszamy do CAF3, MOK, biblioteki i wodociągu.Jak co roku zapraszamy na Marecką Noc Muzeów. To już piąta edycja. Miasto i jednostki miejskie przygotowały wiele atrakcji - każdy znajdzie coś dla siebie.

Program na 18 maja

Od 15:00 do 19:00 zapraszamy w gościnne progi CAF3 ul. Fabryczna 3 - o godz.15:00 wystartuje komedia familijna, której fabuła przeniesie nas do nowojorskiego muzeum, którym zawładnął zły faraon. Strażnik Larry musi zdobyć sojuszników i pokonać samozwańczego władcę.

O godz. 17:00 zapraszamy na film animowany dla najmłodszych. Bajka o przygodach Ralpha, który w grze komputerowej gra czarny charakter. Pewnego dnia postanawia się zmienić...

Zapraszamy też na popcorn i gorące napoje.

Warsztaty i nie tylko to propozycja Biblioteki Publicznej przy ul. Lisa Kuli 3a w godzinach 18:00 - 21:00. Oto niektóre  propozycje:


  • Warsztaty dla dzieci i młodzieży pt. "Społeczny savoir Vivre" z Michałem Zawadką - pisarzem, mówcą, lektorem i konferansjerem. Wspólnie z uczestnikami odkryjemy m.in. dlaczego nasze działania są jak domino? Przekonamy się, czy można przewidywać przyszłość i co to jest rozsądek? Odkryjemy, co może rozsadzić brak umiaru oraz spróbujemy, czy tolerancja smakuje jak krewetki? Warsztaty zaplanowane są w godz. 18:00-19:30. Czekamy na Was!

  • "Schronisko Książek" - a w nim możliwość zaadoptowania jednej z nich. Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy dla wszystkich odwiedzających szereg ciekawych i interesujących tytułów - mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

  • Dzieci będzie czekać dobra zabawa z włoskim akcentem na zakończenie

  • Dorosłym czas u nas umili pyszna i aromatyczna kawa oraz herbata.


Nie może zabraknąć atrakcji w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego przy ul. Fabrycznej 2, gdzie od 18:00 do 24:00 odbędzie się Noc Polskich Oskarów

Zobaczymy instalacje: "Ida, "Lista Schindlera", "Na ścieżkach dźwięku" oraz wystawę edukacyjną "Polskie Oscary". W programie także projekcje filmowe m.in. "Nieustraszeni pogromcy wampirów" (reż. Roman Polański), "Tango" (reż. Zbigniew Rybczyński), "Piotruś i wilk" (reż. Suzie Templeton), "Katedra" (reż. Tomasz Bagiński).

Dodatkowo - Wodo-CIĄG do Oscarów czyli wernisaż wystawy Wodny Świat (18:00), warsztaty animacji (19:15) i  wręczenie Mareckich Nagród Filmowych (21:00).

Na Noc Muzeów zaprasza także Wodociąg Marecki - na 18:00 do MOK-u na wernisaż wystawy   "Wodny Świat", zaś w godzinach od 20:00 do 21:00 na zwiedzanie stacji uzdatniania wody przy ul. Żeromskiego 30. Tu obowiązują zapisy.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Galeria

zdjecie: 121770
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry