Dorzuć się do puszki WOŚP

Oddaliśmy hołd żołnierzowi Bitwy o Monte Cassino.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 19 maja 2019    13:44

18 maja 2019 r. w 75. rocznicę Bitwy o Monte Cassino członkowie Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga spotkali się na cmentarzu parafialnym przy ul. Bandurskiego w Markach przy grobie śp. Mariana Wiśniewskiego, aby oddać hołd żołnierzowi, mieszkańcowi Marek. Śp. Marian Wiśniewski był żołnierzem 2 korpusu polskiego, który brał udział w walkach o klasztor na Monte Cassino.

Przy grobie zebrała się również najbliższa rodzina zmarłego z synem Sylwestrem na czele (na zdjęciu pierwszy z prawej), synową Bożeną i wnukami śp. Mariana Wiśniewskiego - Adamem i Darkiem. Pan Sylwek opowiadał zebranym o powojennych wspomnieniach ojca. Krótką prelekcję na temat utworzenia 2 korpusu polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa i historię bitwy o Monte Cassino wygłosił prezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga, Zbigniew Paciorek (na zdjęciu pierwszy z lewej).

Złożono wieniec, zapalono biało czerwone znicze i odmówiono modlitwę za zmarłych. Ustalono, że warto przy mogile zamontować tablicę informującą o szlaku bojowym, który przeszedł Śp. Marian Wiśniewski wraz z dokumentacją żołnierską. Wykonaniem tablicy upamiętniającej zajmie się Stowarzyszenie MPS.

Więcej informacji nt śp. Mariana Wiśniewskiego KLIKNIJ TUTAJ

Galeria

zdjecie: 122052
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry