Dorzuć się do puszki WOŚP

Wycieczka rowerowa pt. ŚLADEM MARECKICH KAPLICZEK oraz ognisko. Zapraszamy!

START:    25 maja 2019

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 19 maja 2019    17:24Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga zaprasza serdecznie w najbliższą sobotę 25 maja 2019 r. o godz. 14:00 na wycieczkę rowerową: Szlakiem mareckich kapliczek.

Poniżej szczegółowy harmonogram.

Majówka rowerowa ze Stowarzyszeniem Marki-Pustelnik-Struga.

TematSzlakiem starodawnych kapliczek na terenie Marek i najbliższych okolic.

Teren: Miasto Marki/Warszawa -Białołęka.

Termin: 25 maja 2019 r. (sobota).

Dystans: około 15 km.

Godziny: od godz. 14.00 do godz. 18.00.

Organizator: Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga.

Przewodnik: Agnieszka Szafrańska

Prelegent: Zbigniew Paciorek

 

TRASA I PRZEBIEG WYCIECZKI


1.  Zbiórka i start godz. 14.00  na dziedzińcu kościoła, parafii pw. Św. Izydora-Oracza w Markach.


2. Przejazd do kapliczki przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego  i ul. Bandurskiego - prelekcja dotycząca historii budowy kapliczki oraz szlaku handlowego przechodzącego w jej okolicach.


3. Przejazd al. Piłsudskiego do ul. Sosnowej (okolice "krzyża na górce") - prelekcja dotycząca historii miejsca, na którym wzniesiono kapliczkę ("krzyż na górce").


4. Przejazd ul. Sosnową i dalej wałem przy rzece Długiej do kapliczki  Matki Boskiej przy ul. Chudoby - prelekcja dotycząca historii miejsca, na którym wzniesiono kapliczkę.


5. Przejazd na cmentarz parafialny przy u. Ks. biskupa Władysława Bandurskiego -16.10 - 16.30 - prelekcja na temat najstarszej, największej mareckiej nekropolii.


6. Następnie przejazd z cmentarza do ul. Spacerowej i dalej ul. Spacerową do kapliczki ufundowanej przez małżeństwo Żerańskich w Markach - Strudze - prelekcja na temat historii kapliczki.


7. 17.15 - 17.45  zakończenie wycieczki przy kapliczce na Zieleńcu przy ul. Głównej, dojedziemy tam ulicami: Spacerową do Okólnej; Okólną do Słonecznej i do Rejtana. Przechodzimy na światłach przy u. Rejtana do  ul. Sowińskiego i dalej ul. Sowińskiego do Ceglanej i Ceglaną do Kapliczki przy ul Głównej.


Około godz. 18.00  udział w modlitwie dla chętnych uczestników - Litania Loretańska przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej.


Zaraz po modlitwie na uczestników majówki będzie czekało rozpalone ognisko, kiełbaski oraz drobny, słodki poczęstunek.


Zapisy i informacje: Zbigniew Paciorek: 606 873 795;  Agnieszka Szafrańska: 508 121 458


Prosimy o zabranie odzieży ochronnej w przypadku niepogody lub dużego nasłonecznienia.


 Wycieczka współfinansowana jest przez Urząd Miasta Marki


A tak było rok temu. KLIKNIJ TUTAJ


REGULAMIN_WYCIECZKI_ROWEROWEJ

Galeria

zdjecie: 122073
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry