Dorzuć się do puszki WOŚP

Promocja II TOMU ROCZNIKA MARECKIEGO. Zapraszamy!

START:    1 czerwca 2019

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 24 maja 2019    20:33

Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga zapraszamy Państwa bardzo serdecznie w dniu 1 czerwca 2019 r. (sobota) na godz. 18:00 do Pałacyku Briggsów przy al. Marsz. J. Piłsudskiego 96 w Markach na promocję długo oczekiwanego II tomu Rocznika Mareckiego.

II tom Rocznika Mareckiego jest bogato ilustrowany w niepublikowane dotąd zdjęcia archiwalne oraz opisuje wybrane zagadnienia z historii naszego miasta, m.in.: dzieje ludwisarni A. Zwolińskiego i S. Czerniewicza w Markach - Pustelniku, pobyt wojsk niemieckich w Markach w okresie I wojny światowej, historię angielskiej rodziny Briggsów w Markach, I i II Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Marki-Monte Cassino, pogrzeb niemieckiego generała Wernera von Fritsch'a w Strudze i wiele, wiele innych.

Przedmowę do Rocznika, pod redakcją Zbigniewa Paciorka, napisał Senator RP prof. Jan Żaryn.

Rocznik powstał dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga oraz finansowemu wsparciu mieszkańców Marek.

Na spotkaniu będzie można kupić II tom Rocznika Mareckiego oraz uzyskać wpisy i dedykacje autorów opracowania. Cena 65 zł za egzemplarz.

Zapraszamy serdecznie!

Wydawca: R&M F.H. Robert Mielczarek

Druk i oprawa: Drukarnia MCP

Książka szyta. 320 stron. Wymiary: 22 cm x 28 cm. Okładka twarda.  Papier kreda.

www.drukksiazek.pl

Galeria

zdjecie: 122391
fot. 1
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry