Będą kamery w szkołach

Włodzimierz Karpiński

 20 listopada 2007    19:41

Wydział Oświaty ogłosił przetarg na dostawę i montaż urządzeń do monitoringu wizyjnego w szkołach naszego miasta. Monitorowane mają być wszystkie szkoły. Zamówienie łączne opiewa na 28 kamer przeznaczonych do pracy na zewnątrz budynków oraz 26 kamer do pracy w pomieszczeniach. Ponadto mają być zainstalowane rejestratory cyfrowe z wbudowaną nagrywarką płyt.
Termin składania ofert ? 28 listopada 2007 roku. Termin zainstalowania oraz uruchomienia monitoringu ? dwa tygodnie od podpisania umowy ale nie później niż do 22 grudnia 2007 roku.

Instalacja kamer w szkołach i placówkach oświatowych wynika z rządowego programu ?Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach?. Program ten wprowadzony został uchwałą Rady Ministrów z dnia 3 września 2007 roku. Kolejnym aktem prawnym było ?Rozporządzenie w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w publicznych szkołach i placówkach?.

Według Ministerstwa Edukacji Narodowej standardowe, dwukamerowe wyposażenie dla szkół z montażem ma kosztować ok. 8 tys. zł. Państwo może pokryć 80% kosztów monitoringu dla każdej szkoły.
Zainteresowanie dofinansowaniem monitoringu dla szkół przekroczyło chyba oczekiwania. Szacuje się, że środków wystarczy tylko dla połowy chętnych. Wnioski o dofinansowanie złożyło około 75% wszystkich uprawnionych samorządów. Zgłoszono łącznie 6542 szkoły i placówki oświatowe.

Sądząc po ogłoszonym przetargu, nasze miasta dostało dofinansowanie. Mimo pewnych wysiłków, nie natrafiłem w Internecie na jakąkolwiek informację o takim wniosku z Marek i ewentualnej wysokości dofinansowania.

Włodzimierz Karpiński

Szczegóły przetargu:
http://bip.marki.pl/pl/bip/przetargi/2007/53

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry