Gdzie kupić II tom Rocznika Mareckiego?

START:    13 czerwca 2019

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 6 czerwca 2019    15:18


Szanowni Państwo,


w dniu 1 czerwca 2019 r. odbyła się promocja długo oczekiwanego na naszym rynku Rocznika Mareckiego tom II. (Aby przeczytać relację z promocji przygotowaną przez Bogusławę Sieroszewską bardzo proszę KLIKNĄĆ TUTAJ).


II tom Rocznika Mareckiego jest bogato ilustrowany w niepublikowane dotąd zdjęcia archiwalne oraz opisuje wybrane zagadnienia z historii naszego miasta, m.in.: dzieje ludwisarni A. Zwolińskiego i S. Czerniewicza w Markach - Pustelniku, pobyt wojsk niemieckich w Markach w okresie I wojny światowej, historię angielskiej rodziny Briggsów w Markach, I i II Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Marki-Monte Cassino, pogrzeb niemieckiego generała Wernera von Fritsch'a w Strudze i wiele, wiele innych.


Przedmowę do Rocznika, pod redakcją Zbigniewa Paciorka, napisał Senator RP prof. Jan Żaryn. Rocznik powstał dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga oraz finansowemu wsparciu mieszkańców Marek.


Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem tej publikacji to zapraszam Państwa bardzo serdecznie do księgarni ZIK, która mieści się przy ul. M. Małachowskiego 1/6 w Markach vis a vis Lidla. II tom Rocznika Mareckiego można również zamówić przez Internet. KLIKNIJ TUTAJ


Zainteresowanych historią Marek informuję, że w księgarni ZIK jest dostępny również I tom Rocznika Mareckiego, zaś zamówienia internetowe przyjmowane są pod linkiem TUTAJ


Rocznik Marecki tom I to zbiór artykułów dotyczących głównie historii naszego miasta. Poruszone zostały w nim takie kwestia jak Getto, które funkcjonowało w Pustelniku w latach 1940-1942 czy raport Dowsona z 1921 r. nt. sytuacji w Markach. Oprócz tego w publikacji znajdziemy również odpowiedź czy jesteśmy markowiakami, markowianami czy może marczanami.


Rocznik Marecki tom I został przygotowany pod redakcją Zbigniewa Paciorka. Ponadto w publikacji ukazały się artykuły przygotowane przez Marię Przybysz-Piwko, Marka Kroczka, Marka Mańka, Tomasza Paciorka, Mariana Ryszarda Sawickiego, Mikołaja Szczepanowskiego, Antoniego Widomskiego, Jana Wnuka. Koncepcja wydania Rocznika Mareckiego, a także skład i łamanie oraz oprawa graficzna przygotowane zostały przez Marka Mańk.


Obie publikacje można nabyć również bezpośrednio od redaktora naczelnego, Zbigniewa Paciorka, umawiając się wcześniej telefonicznie. Tel. 606 873 795.


ZAPRASZAMY DO LEKTURY !

Galeria

zdjecie: 122772
fot. 1
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry