7 czerwca 2019    13:13

...czyli magiczne spotkanie z baśnią. 

Bajka " O rybaku i złotej rybce" była kanwą spotkania małych czytelników w bibliotece, w czasie którego mali  (i duzi :) ) uczestnicy wykonali maskotkę i zapoznali się z bohaterami  książeczki. Ludową opowieść po raz pierwszy spisali w 1812 roku bracia Grimm, ale animatorki z Em-Ka EVENT oparły warsztaty na puszkinowskiej wersji popularnej bajki. Podczas gdy dzieci w magiczny sposób wyczarowywały swoje złote, lśniące cekinami  rybki, prowadzące zajęcia starały się pokazać dzieciom, co jest dobre, a co złe. Czytane fragmenty bajki niosły morał, że chciwość i ślepe dążenie do bogactwa nie popłaca. Najważniejsze w życiu zaś są dobroć, skromność i pracowitość.  Tworzenie barwnych łusek, błyszczących oczu rybek i ich kolorowych "welonów" dostarczyły dzieciom dużo wrażeń, uśmiechu i radości. Na koniec spotkania uczestnicy wypowiedzieli swoje 3 najskrytsze życzenia. Trzymamy kciuki, by wszystkie się spełniły :)  Być może złote rybki, które wraz z dziećmi opuściły naszą bibliotekę, spełnią jeszcze marzenia innych mieszkańców naszego miasta :)

Galeria

zdjecie: 122820
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry