XIII Memoriał Bercika

START:    27 lipca 2019

Paweł Pniewski UMMarki

 12 lipca 2019    12:03


Niezwykły wyścig dla dużych i małych fanów "górali"

Memoriał Bercika to impreza, która na dobre weszła do sportowego kalendarza. Upamiętnia ona Huberta Manteuflla, mieszkańca Marek i tragicznie zmarłego kolarza, dla którego rower był pasją i stylem życia. W tym roku odbędzie się XIII edycja memoriału. Zapraszamy zarówno małych jak i dorosłych fanów jazdy na rowerze.
Najmniejsze dzieci będą się ścigać na odcinku 250 m., te starsze (od ósmego roku życia) ? na 5-kilomentrowej trasie. Dorośli rywalizują na dystansach standard (17 km) oraz sport (48 km).
"Trasa tegorocznej edycji Memoriału wiedzie w większości po śladzie trasy z 2017 roku, zmieniliśmy natomiast charakter trasy, przygotowując kilka niespodzianek. W tym roku możecie liczyć na sporo trudności. Omijamy co prawda Jezioro Kruczek i okrążający go uroczy techniczny singiel, ale dodaliśmy trochę elementów znanych z zawodów XC- kręte, szybkie i ciasne single sztywne podjazdy, często piaskowe oraz szybkie, nierzadko trudne zjazdy. Trasa Memoriału jest bardzo urozmaicona i często trudna technicznie. Czasami przypomina typowy, piaszczysty maraton, a miejscami techniczny wyścig XC. Startujący w poprzednich edycjach wiedzą, że należy ją traktować poważnie" - czytamy na stronie internetowej imprezy.

Oto program Memoriału Bercika

godz. 9.00 - 10:00 - wyścigi dla dzieci,
godz. 10.25 - ustawianie zawodników do startu w na dystansie Sport,
godz. 10.30 - start wyścigu do dystansu Sport,
godz. 10.45 - ustawianie zawodników do startu na dystansie Standard,
godz. 10.50 - start wyścigu do dystansu Standard,
godz. ok. 13.50 - zamknięcie trasy memoriału na wszystkich dystansach (po zakończeniu wyścigu przez zwycięzcę na dystansie SPORT),
godz. 15.00 - 16.00 uroczysta dekoracja.

Nowością w XIII Memoriale Bercika jest punktacja duathlon. W tej rywalizacji mogą wziąć osoby, które wystartują w biegu Nocny Marek (dystans 10 km) oraz w memoriale na dystansach standard lub sport.

Organizatorem imprezy jest Mareckie Stowarzyszenie Rowerowe, a współorganizatorem Urząd Miasta Marki.

LINK DO ZAPISÓW


Galeria

zdjecie: 123245
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry