Mistrzowie 64 pól z UKS Struga - w Lipnie sypnęło medalami

Monika Adamczyk UKSStruga

31 marca 2019    22:36

Zakończyły się rozgrywki w ramach XXIX Mistrzostw Polski w warcabach 64 polowych (klasyka, blitz oraz klasyfikacja drużynowa), XXIII Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach 64 polowych (klasyka i blitz) oraz XI Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach 64 polowych. Turnieje rozegrane zostały w gościnnym Lipnie w dniach 27-31.03.2019.

Indywidualnie:

W turnieju seniorów dwa pierwsze stopnie podium zajęli nasi zawodnicy: Michał Janicki Mistrzem Polski 2019, Marcin Grzesiak Vicemistrzem Polski 2019. Wielkie brawa!

W Mistrzostwach Polski w grze błyskawicznej Michał Janicki sięgnął po brązowy tytuł II Vicemistrza Polski. Marcin Grzesiak uplasował się na 4 miejscu.

W turnieju kobiet Teresa Jóśk zakończyła rywalizację na miejscu 7, jednak wraca ze złotem w kategorii Seniorów Starszych.

Z Mistrzostw Polski Juniorów wracamy z 2 cennymi krążkami:

Klaudia Adamczyk Mistrzynią Polski G16 (klasyka), Szymon Repelowicz Vicemistrzem Polski B10 (klasyka). Gratulacje!

W turnieju blitza nasi mistrzowie zajęli 4 miejsca.

Krystian Jóśk ukończył Mistrzostwa Polski na 5 miejscu ( 14 miejsce w turnieju blitza), Igor Kotliński miejsce 9 miejsce (15 blitz), Bartosz Jóśk miejsce 10 (5 w blitzu), Krzysiek Brajczewski 16 miejsce (9 blitz), Bartek Roguszewski miejsce 20 (również 20 w blitzu), Wojtek Piotrowski miejsce 16 (również 16 w blitzu). Patrycja Chwalibóg miejsce 21 (14 w blitzu), Zosia Grzesiak miejsce 22 (19 w blitzu).

Drużynowo

W drużynowej klasyfikacji seniorów zdobytych punktów starczyło na 2 miejsce i srebrny medal dla ekipy w składzie Michał Janicki, Marcin Grzesiak i Teresa Jóśk.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów klub wystawił 3 drużyny. Po brązowy krążek sięgnęła drużyna chłopców do lat 10 w składzie Krystian Jóśk, Bartosz Jóśk, Krzysztof Brajczewski.

4 miejsce zajęła drużyna B10 II : Szymon Repelowicz, Igor Kotliński, Bartosz Roguszewski.
Dziewczynki G13 (Partycja Chwalibóg i Zofia Grzesiak) zajęły miejsce 8.

Wielkie brawa dla wszystkich naszych zawodników!

Wiadomo, że statystyka lubi tylko medale, więc drobny hołd dla Matki Statystyki - tyle medali indywidualnych i drużynowych przywieźliśmy z Lipna:

Dla wielu naszych reprezentantów turniej w Lipnie był pierwszą próbą sił na zawodach tak wysokiej rangi. Trudnych chwil i emocji było mnóstwo.

Na pewno było warto tu przyjechać - nie tylko po medale, ale po życiowe nauki :)

Monika Adamczyk

Udział w zawodach został dofinansowany ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki w ramach projektu p.t. 'Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2019 roku'

zdjecie: 123441