Koniec wakacji z Reni Jusis

START:    25 sierpnia 2019

MOK Marki MOK UMMarki

 21 sierpnia 2019    11:41

Gwiazdą zakończenia weekendowej, letniej akcji będzie Reni Jusis.

Koniec sierpnia - dla wielu z nas to koniec wakacji/urlopów. Czy spuszczać nos na kwintę? Absolutnie nie. Koniec sierpnia i wrzesień będą pełne ciekawych imprez w naszym mieście. Zacznijmy od tytułowych "Impresji Babiego Lata". Spotkajmy się 25 sierpnia na zakończeniu dorocznej akcji "Na weekend zostaję z rodziną w Markach". Miejscem imprezy, przygotowywanej przez Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, będzie Park Briggsów.


Oto planowane atrakcje:

Scena ogródkowa


plenerowa kawiarnia artystyczna, czyli niewielka scena w otoczeniu drzew, punkt sprzedaży lodów, kawa gratis, wystrój nawiązujący do XIX-wiecznych teatrów ogródkowych, lekki repertuar teatralno-muzyczny;

w programie:

15.00 "Chłopiec i zaczarowany pierścień" - baśń muzyczna Teatru Echa

16.15 "Zwariowany romans" z udziałem Agnieszki Lużyńskiej, Antoniny van Dessel, Popołudniowego Trio Plus oraz scen wybranych z "Wariatki z Chaillot", akompaniament Krzysztof Zajkowski i Piotr Pardela

17.15. "Mareckie Kamishibai" - teatr obrazkowy dla dorosłych Pawła Pniewskiego, ilustracje Antoniny van Dessel

17.30 "Szycie nie jest romansem" na podstawie Teatrzyku Zielona Gęś według Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, scenariusz i reżyseria Szczepana Szczykno, wykonawcy Aleksandra Jankowska, Jerzy Łazewski, Adam Tkaczyk, muzyka i akompaniament Dawid Ludkiewicz

W przestrzeni parku


Wystawa "Dzień dobry, Panie Courbet"

- plenerowa wystawa malarstwa europejskiego i polskiego o tematyce związanej z latem i wakacjami, np. Claude Monet,  Paul Gauguin, Henri Matisse, Vincent van Gogh, William Turner, Edward Hopper, Pablo Picasso, Gustaw Courbet, Władysław Podkowiński, Józef Chełmoński, Edward Dwurnik,

- stare fotografie i rysunki z letnią modą od XIX wieku,

- warsztaty malarskie nawiązujące do tematyki wystawy.

Plac zabaw dla dzieci

- strefa projektów, zabawy cyrkowe, modelowanie balonów, dmuchańce.

Animacje i warsztaty "W krainie kwiatów i kolorów na tle letniego nieba"

- mały ogródek, tęcza w probówce, kwietne wianki, pachnące - różane kielichy, wariacje z kolorowymi żelkami,

- deszcz baniek mydlanych, kolorowa strefa piknikowa dla maluchów, kwiatowe memory XXL.

Scena plenerowa


O godz. 20.00 zaplanowaliśmy koncert Reni Jusis. To gwiazda niedzielnego wieczoru. Jest wykonawczynią takich hitów jak "Zakręcona" czy "Kiedyś Cię znajdę". W ubiegłym roku wydała ósmy album solowy pod nazwą "Ćma". "Nie stoi w miejscu, wciąż się rozwija, przełamuje kolejne schematy" - tak o artystce, która ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu, piszą krytycy muzyczni. Szykuje się świetny występ! Wstęp na koncert oczywiście wolny. Jako support wystąpi Kwazzy Mango Project.


Zapraszamy!


ZAPROSZENIE FILMOWE


Galeria

zdjecie: 123930
fot. 1
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry