Tak się bawiliśmy - Spartakiada 2009

Jacek Orych MSG

 5 października 2009    22:38

V Spartakiada Rodzinna przeszła już do historii. Zapewne organizatorzy myślą już o szóstej edycji naszej rodzinnej imprezy. Zastanawiają się, co zmienić, co udoskonalić i w jaki sposób ją uatrakcyjnić.
Zanim jednak wybierzemy się na VI spartakiadę rodzinną w 2010 roku warto podzielić się wrażeniami z imprezy, która odbyła się 27 września 2009 roku zorganizowanej przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze

Po raz kolejny okazało się, że jesteśmy urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą, ponieważ dopisała pogoda, była cudna, dopisali ludzie dobrej woli, czyli sponsorzy, oraz dopisaliście wy drodzy Markowianie, którzy tłumnie przybyliście ze swoimi pociechami na obiekt Marcovii miło spędzić niedzielne popołudnie biorąc udział w konkurencjach sportowych lub artystycznych. Tradycyjnie już poza konkurencjami lekkoatletycznymi, mogliśmy zapoznać się z zasadami gry w baseballa i samemu spróbować sił w tej grze, z tajnikami gry w paintbolla zapoznawali nas instruktorzy tej zabawy. Miłośnicy warcab mogli spróbować swych sił w symultanie z utytułowanym zawodnikiem UKS Struga Pawłem Sucheckim. Rozegrany został turniej w tenisie stołowym. Można było spróbować swych sił w grze w badmintona i zapoznać się ze sportowymi zasadami tej gry.

W konkurencjach rodzinnych rozgrywanych o tytuł Sportowej Rodziny Roku triumfowała rodzina Górskich. Tytuł Sportowej Rodziny Roku zatrzymali, natomiast nagrodę, którą zdobyli przekazali Zespołowi Szkół przy ul. Kasztanowej w Markach. Serdeczne podziękowania za ten piękny i szlachetny gest.


Uzdolnieni artystycznie mogli spróbować swych sił biorąc udział w happeningu plastycznym.


Fantastyczną rozrywkę zaprezentował nam krakowski Teatr Wagabunda, bawiąc nas przez cały czas trwania imprezy, a zaprezentowany na zakończenie teatr ognia na wszystkich wywarł ogromne wrażenie. Na scenie mogliśmy podziwiać zespoły Szok Dance i Atut Marecki Ośrodek Kultury zaprezentował wystawę plastyczną pod nazwą ? Ze sztuką na ty?.

Po raz drugi i myślę, że nie ostatni gościliśmy ekipę motocyklistów na swych wspaniałych maszynach. Ryk Chopperów i Criserów, oraz ich niepowtarzalne stroje były nielada atrakcją. Chętnych do skorzystania z jazdy na tak wspaniałych motorach było mnóstwo. Niesłabnącą popularnością cieszyły się przejażdżki konne, gdzie kontakt z tak dużym zwierzęciem to dla naszych milusińskich duża atrakcja.


W tym roku po raz pierwszy gościliśmy ekipę mistrzów kulinarnych, którzy poza tym, że mieli w swojej ofercie fantastycznie przyrządzone potrawy, to według zasady ?nie należy jeść tylko się odżywiać? przeprowadzili konkursy edukacyjne mające na celu propagowanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Były również konkursy między innymi na zrobienie najsmaczniejszej kanapki, oraz najdłuższego makaronu. Pomysł jak najbardziej trafiony i wart kontynuowania w przyszłości.


Nie zapomnieliśmy i tym razem o edukacji. Swoje stanowisko miała Policja gdzie uczestnicy spartakiady mogli posłuchać rad policjantów na temat bezpiecznego poruszania się na drogach. Nadleśnictwo Drewnica, oraz Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego przygotowały stanowiska poświęcone ekologii i ochronie środowiska.


Grupa Marki 2020 szeroko informowała o planowanym przebiegu obwodnicy Marek i zbierała podpisy pod petycją zmierzającą do przyspieszenia prac nad tym projektem. Na stanowisku medycznym można było zmierzyć sobie ciśnienie krwi, poziom cukru oraz zasięgnąć informacji na temat szczepień ochronnych.


Tradycyjnie na naszej Spartakiadzie gościliśmy zespół ratownictwa medycznego i drużynę Państwowej Straży Pożarnej z sekcji ratownictwa drogowego. Pokaz działania tych służb wzbudził ogromne zainteresowanie. Po raz kolejny gościliśmy ambulans do poboru krwi. Istniała możliwość oddania krwi lub zapoznania się z ideą krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Dzięki hojności sponsorów każdy uczestnik zawodów sportowych mógł otrzymać drobny upominek, a dla tych, którzy zajęli miejsca na podium były ufundowane nagrody.Wśród wszystkich uczestników Spartakiady, którzy złożyli kupony konkursowe odbyły się cztery losowania atrakcyjnych upominków.


Na zakończenie pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy w zorganizowaniu V Spartakiady Rodzinnej.


Do wszystkich ludzi dobrej woli wysłaliśmy indywidualne podziękowania. Szczególnie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Marki, oraz Staroście Powiatu Wołomińskiego za wsparcie finansowe naszej imprezy. To dzięki Wam ludziom dobrej woli możemy krzewić ideę rodzinnego, aktywnego spędzania czasu wolnego w naszych rodzinach.Zarząd MSG[gallery]
Pełna galeria dostępna pod tym linkiem: Galeria V Spartakiada Rodzinna CZAT 2009I dwa filmy:  Reportaż Spartakiada oraz  Teatr OGNIA

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry