Narodowe Czytanie oraz Dzień Otwarty w MOK

START:    7 września 2019

MOK Marki Biblioteka MOK

 30 sierpnia 2019    14:54

Popołudnie z lekturami, warsztatami i... social media.

Co roku Marki włączają się do akcji "Narodowe Czytanie". W tym roku będziemy przypominać sobie nowele z naszego dzieciństwa/młodości. Zapraszamy do Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. To tu 7 września (sobota) wspólnie będziemy czytać m.in. Prusa, Reymonta, Żeromskiego, Sienkiewicza czy Schultza. Początek akcji, organizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta Marki oraz MOK, zaplanowaliśmy na godzinę 14.00.

Od 17.00 do 19.00 jednakowo poświęcimy czas dzieciom i dorosłym. Dla najmłodszych Emka Event przeprowadzi warsztaty literacko-plastyczne. Rodziców zaś zapraszamy na spotkanie z Michałem Zawadką, twórcą książek motywacyjnych i społecznych. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak dorośli mogą wypozycjonować się na przyjaciela dziecka i nastolatka w czasach social mediów. Będzie mowa m.in. o hejcie, ograniczenia, zakazach i szansach ukrytych w telefonie.

Tego samego dnia w godz. 14-18 odbędzie się Dzień Otwarty Mareckiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy na zajęcia pokazowe i spotkania z instruktorami.

Wstęp wolny.Galeria

zdjecie: 124069
fot. 1
fot. 2
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry