Dla środowiska naturalnego! Koniec z jednorazówkami.

Arkadiusz Werelich RadaMiastaMarki

 2 września 2019    13:45

W ostatnich dniach złożyłem do Starosty Powiatowego interpelację w sprawie wprowadzenia zasad w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego, które będą miały na celu m. in.: wyeliminowanie tzw. "jednorazówek", tj. kubków, talerzyków, sztućców, reklamówek, itp.; zastąpienie plastikowych butelek - opakowaniami wielokrotnego użytku luz butelkami zwrotnymi, czy drukowanie dokumentów papierowych w opcji dwustronnej. Wszystko to dla ochrony środowiska naturalnego.
Liczę na to, że podążając śladem samorządów, które podobne zmiany już wprowadziły - działania Powiatu będą również wzorem do naśladowania dla wszystkich gmin i miast na terenie powiatu wołomińskiego.

W Polsce funkcjonuje ponad 2800 samorządów. Jeśli wszystkie z nich wprowadziłyby na przełomie najbliższych lat zmiany, o których piszę w swojej interpelacji, to skala pozytywnego oddziaływania na otaczającą nas rzeczywistość byłaby naprawdę zauważalna.

Jestem również przekonany, że powyższe działania wymusiłyby na producentach zmiany na etapie produkcji, a to już skok milowy w działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego w naszym mieście, regionie, kraju? #radnyWerelich #dlaŚrodowiskaNaturalnego

 

 

Galeria

zdjecie: 124137
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry