Szczepienia ochronne przeciwko grypie

Krzysztof Bychowski UMMarki

 7 października 2009    15:58

Burmistrz Miasta Marki informuje, iż na terenie Marek realizowany jest programy szczepień, finansowany z budżetu Miasta Marki
29 września 2009 rozpoczęły się bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko grypie osób od 65 roku życia. Każdy mieszkaniec Marek, który posiada stałe zameldowanie na terenie naszego miasta i ukończył 65 lat może poddać się bezpłatnemu szczepieniu w ramach realizowanego programu szczepień ochronnych. Akcja szczepień rozpoczęła się 29 września i będzie kontynuowana do 31 stycznia 2010 roku. Realizowany programy szczepień finansowany jest budżetu Miasta Marki. Refundacja obejmuje koszt szczepionki oraz zaszczepienia, więc uprawnieni mieszkańcy miasta uczestniczący programie szczepień nie ponoszą żadnych kosztów.

Celem szczepień przeciwko grypie jest nie tylko uniknięcie zachorowania na samą grypę, ale przede wszystkim uniknięcie poważnych powikłań pogrypowych, takich jak: zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego, czy zapalenie mózgu, stanowiących bezpośrednie zagrożenie życia pacjenta. Badania naukowe w zakresie szczepień przeciwko grypie wskazują na ich szczególną skuteczność i efektywność kosztową u osób w wieku 65-74 lata, w tym znaczną redukcję liczby hospitalizacji z powodu zapalenia płuc, grypy, innych schorzeń układu oddechowego oraz znaczny spadek liczby przypadków śmiertelnych powikłań po grypie. Program bezpłatnych szczepień realizuje

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej KARDIO-MED (ul. Sportowa 3)
oraz
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ESKULAP (ul. Fabryczna 1).

Galeria

fot. 1
fot. 2
zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry