Skorzystaj z Programu Stypendialnego Miasta Marki

START:    7 października 2019

Paweł Pniewski UMMarki

 9 września 2019    10:26

O wsparcie mogą się starać uczniowie szkół średnich oraz studenci.

W nowym roku szkolnym 2019/2020 nasze miasto przystąpi do realizacji IX edycji Programu Stypendialnego. Jest on dedykowany uczniom szkół ponadpodstawowych i studentom, którzy są mieszkańcami naszego miasta.  Jego celem  jest wspieranie edukacji uzdolnionych młodych ludzi przez świadczenie pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym  w formie stypendium. Fundusz stypendialny pochodzi w całości z własnych środków finansowych miasta.

Prawo do ubiegania się o przyznanie stypendium przysługiwać będzie uczniom szkół ponadpodstawowych i studentom kształcących  się w szkołach wyższych, będącym stałymi mieszkańcami miasta Marki. Stypendium będzie przyznawane na okres 10 miesięcy w czterech  kategoriach:

  1. za osiągnięcia w nauce dla uczniów szkół ponadpodstawowych,
  2. za osiągnięcia w nauce dla studentów,
  3. za osiągnięcia sportowe oraz dobre wyniki w nauce dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów,
  4. za osiągnięcia artystyczne oraz dobre wyniki w nauce dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów.
Wnioski o stypendium mogą składać: a) sami zainteresowani, b) rodzice lub prawni opiekunowie ucznia, c) rady pedagogiczne bądź rady szkół, d) dyrekcje szkół, e) organizacje samorządowe i społeczne, f)  władze klubów i organizacji sportowych.

Wniosek, którego wzór przedstawiamy w załączeniu, należy złożyć do Kancelarii Centrum Usług Wspólnych w Markach przy ul. Klonowej 7, w terminie do 7 października 2019 roku.

Jeśli do wniosku składane są kopie dokumentów, ich zgodność z oryginałem można potwierdzić w Kancelarii Centrum Usług Wspólnych. Wówczas oryginał dokumentu należy okazać do wglądu przy składaniu wniosku.

Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów w ramach Programu, w tym formy, zakres  i tryb postępowania w tych sprawach  są określone w załączniku nr 1 do uchwały nr XII/149/2019 Rady Miasta Marki z dnia 28 sierpnia 2019 roku w sprawie ustalenia zasad udzielania stypendiów dla uczniów szkół ponadpodstawowych i dla studentów będących mieszkańcami miasta Marki.

Pobierz wniosek

Klauzula informacyjna do wniosku

Galeria

zdjecie: 124288
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry