Autorskie spotkanie z prof. Janem Żarynem. Zapraszamy serdecznie!

START:    13 września 2019

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 10 września 2019    14:05


Szanowni Państwo,
zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na autorską prezentację nowej książki autorstwa Jana Żaryna i Małgorzaty Żaryn pt.: Rok 1939 od beztoski do tragedii.  Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 13 września 2019 r. w Pałacyku Briggsów w Markach przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 96 (Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Markach) o godz. 19:00
Zapraszamy serdecznie!


Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-StrugaProf. Jan Żaryn - historyk, zajmujący się w szczególności historią rzymskokatolickiego kościoła w Polsce w XX w. Wykładowca akademicki - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Redaktor naczelny  miesięcznika historycznego w Sieci Historii, były dyrektor Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, przewodniczący Komisji Historycznej Komitetu dla Upamiętnienia Polaków Ratujących Żydów, przewodniczący Komitetu Budowy pomnika Narodowych Sił Zbrojnych w Warszawie.


Za swoją działalność naukową, publicystyczną, edukacyjną i społeczną odznaczony wieloma nagrodami i medalami: min. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.


W życiu prywatnym, żona Małgorzata i trójka dzieci - Anna, Stanisław i Krzysztof, dziadek 8 wnucząt. Senator RP z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość.


 

Galeria

zdjecie: 124393
fot. 1
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry