Wyróżnienie za MCER

Paweł Pniewski UMMarki MCER

 22 października 2019    13:27

Nasza inwestycja znalazła uznanie w oczach jury kolejnego ekologicznego konkursu.

Pod koniec września informowaliśmy, że otrzymaliśmy Zielony Laur - nagrodę przyznawaną Polską Izbę Gospodarczą "Ekorozwój". W ten sposób zostaliśmy wyróżnienia za budowę Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (MCER). W tym miesiącu znów nasza sztandarowa inwestycja znalazła w centrum uwagi. Tym razem otrzymaliśmy wyróżnienie od kapituły konkursu Zielony Feniks. Zostaliśmy uhonorowani za wdrażanie rozwiązań i technologii ekoenergetycznych. Wyróżnienie odebrał Piotr Grubek, prezes Mareckich Inwestycji Miejskich. To właśnie ta spółka realizuje największą i najbardziej skomplikowaną inwestycję edukacyjną w naszym mieście.

By ograniczyć zużycie zewnętrznej energii na terenie MCER zastosowano takie rozwiązania proekologiczne jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, zaawansowane systemy odzysku energii cieplnej i urządzenia do produkcji energii elektrycznej z gazu. Szkoła będzie zero-energetyczna: w rocznym bilansie wyprodukuje tyle energii, ile zużyje.

Przy ul. Wspólnej pracuje już szkoła podstawowa. Kończą się też roboty związane z częścią sportową i kulturalną MCER. Ich wykonawcą jest giełdowy Budimex. Otwarcie całego kompleksu - pod koniec listopada.


Prezes Mareckich Inwestycji Miejskich sp. z o.o. Piotr Grubek odbiera wyróżnienie w imieniu mareckiego samorządu.


Galeria

zdjecie: 125091
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry