23 października 2019    11:27Zostaliśmy nagrodzeni w konkursie "Lider zmian".

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) od trzech lat wyróżnia "Liderów zmian". Chodzi o wskazanie samorządów, które są najbardziej aktywne w dziedzinie wykorzystania pieniędzy z UE, oraz firm, które mogą pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami. W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczane były nagrody i wyróżnienia.

- Fantastyczna wiadomość jest taka, że nasze miasto zostało wyróżnione w dwóch zestawieniach. Zostaliśmy Liderem zmian w kategorii miast powyżej 25 tys. mieszkańców oraz wyróżnieni - w ogólnym zestawieniu mazowieckich samorządów - informuje Jacek Orych, burmistrz naszego miasta.

Samorządowiec podkreślił, że takie osiągnięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie "gra zespołowa".

- Dziękuję pracownikom ratusza, jednostek miejskich, MJWPU oraz gminom, z którymi współpracowaliśmy (Ząbki, Kobyłka, Zielonka) przy przedsięwzięciach z UE. A to wyróżnienie dedykuję mieszkańcom naszego miasta. Jest także dodatkową zachętą do kolejnych starań o dofinansowanie, która ułatwia realizację inwestycji i projektów społecznych - dodaje samorządowiec.

Z pieniędzy unijnych dedykowanych Mazowszu wybudowaliśmy m.in. parkingi P&R, drogi rowerowe, realizujemy także projekty edukacyjne (Mały inżynier) oraz społeczne (np. Rodzina, relacja, reintegracja). Z unijnej puli (program Infrastruktura i Środowisko) czerpie też Wodociąg Marecki, który trzykrotnie uzyskiwał dofinansowanie z Brukseli.

Link do relacji z Gali (Marki od 1:03:22) TUTAJ

Galeria

zdjecie: 125117
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry