3 lata Dyskusyjnego Klubu Książki

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 28 października 2019    12:37

Dyskusyjny Klub Książki działający w Bibliotece Publicznej Miasta Marki swoją działalność rozpoczął 20 października 2016 roku.

 

 

 

 

Klubowiczki przygodę w DKK zainicjowały książką Khaleda Hosseini ,,Chłopiec z latawcem''. W ciągu trzech lat wspólnie przeczytały 30 książek, dyskutowały zaś o ponad 90 tytułach. Po trzech latach mamy stałe grono Klubowiczek , które siebie zaakceptowały, zainteresowały się swoimi pasjami i wzajemnie polubiły !

Spotkania odbywały się zawsze w sympatycznej, ożywionej atmosferze, pośród niewinnego popijania kawy, herbaty, podgryzając smaczne ciasteczko. Przekrój czytanych książek był różnorodny: były to zarówno książki ambitne, często nagradzane czy wyróżniane w konkursach literackich, polecane reportaże oraz biografie. Uczestniczki DKK dyskutowały na temat przeczytanych książek, analizowały ich treść, dzieliły się swoimi odczuciami. Opinie bywały różne, niekiedy czytana książka podoba się wszystkim Klubowiczkom, a niekiedy tylko kilku osobom. Miła atmosfera, inspirujące rozmowy o przeczytanych utworach, inne spojrzenie oraz możliwość usłyszenia opinii często odmiennej od własnej były najważniejszymi atutami spotkań.

DKK to nie tylko dyskusje o literaturze, ale również ciekawe spotkania autorskie ze znanymi pisarzami, dziennikarzami oraz historykami min.: Anną Dziewit - Meller, Tanyą Valko, Klaudią Natalią Jaissle, Sylwią Winnik, Szymonem Wróblem, czy też Dariuszem Srzednickim.

Gościem honorowym na urodzinach DKK była powieść Tommiego Kinnunena ,,Cztery drogi"  rewelacyjny debiut uhonorowany najważniejszymi fińskimi nagrodami literackimi. Spotkanie upłynęło w miłej i niezwykle serdecznej atmosferze. Ukoronowaniem wieczoru był urodzinowy tort, kwiaty, drobne upominki oraz podziękowania i pamiątkowa fotografia.

Pięknym gestem było również literackie podsumowanie jednej z Klubowiczek 3 lat działania DKK:

,,Chłopiec z latawcem'' przywiódł nas z Afganistanu do ,,Czterech Dróg'' na północy. Dotarłyśmy tu spotykając ,,Beksińskich'', ,,Achmatową'', ,,Violetę Villas", ,,Dwóch braci'', ,,Patriotów", ,,Królową Południa'', ,,Biegunów'' i wiele innych nietuzinkowych osób. A podróż ta pokazała czym jest ,,Miłość z kamienia,,, obdarowała ,,Opowieścią Podręcznej,, i ,,Historią pszczół'', obiecała ,,Ósme życie" . Drogi-rozdroża, gdzie teraz jesteśmy, to wcale nie zagubienie, to nadzieja na kolejne wojaże -pisane (szczęśliwie!) czarnym na białym, choć ,,Białe na czarnym" też się zdarza.

Chcemy podziękować naszym Klubowiczkom, że tworzą najlepszy Dyskusyjny Klub Książki, jaki marecka Biblioteka mogła sobie wymarzyć! Życzymy sobie jeszcze wielu lat działania, wielu spotkań, przeczytanych książek.. i zapraszamy kolejnych mareckich czytelników do naszego grona.

Galeria

zdjecie: 125130
fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry