Spotkanie dla młodzieży z poetką i plastyczką... Klaudią Jaissle

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 30 października 2019    12:13

W ubiegły czwartek gościliśmy u siebie poetkę i artystę plastyka, pochodzącą z Marek panią Klaudię Jaissle oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Markach.

Tematem spotkania była oczywiście twórczość pani Klaudii, której fragmenty mogliśmy poznać słuchając wierszy autorki. Poetka od blisko 10 lat mieszka w Niemczech, dlatego jednym z wątków spotkania było życie na emigracji, trudne początki, zachowanie i poczucie własnej tożsamości oraz tęsknota za bliskimi w Polsce. Jesienna wizyta poetki w Polsce była związana z , organizowanym przez Aleksandra Nawrockiego  m.in. wydawcę i redaktora naczelnego miesięcznika ,,Poezja dzisiaj", organizatora Festiwalu Poezji Słowiańskiej, którego efektem jest ,wydany w języku polskim i włoskim, zbiór wierszy 12 wybranych poetów polskich i 12 włoskich. Jedną z wspaniałej dwunastki z Polski jest Klaudia Jaissle. Marecka młodzież w skupieniu i z ciekawością słuchała pani Klaudii. Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć niektóre z prac plastycznych naszego gościa, które znajdują się na okładkach tomików wierszy jej autorstwa.

Galeria

zdjecie: 125174
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry