Zwycięstwo Tomasza Golla, juniora z naszego koła w II Towarzyskich Zawodach Spinningowych o Puchar Salonu Wędkarskiego Esox

Mariusz Sosnowski PZW

 12 października 2009    22:40

W zawodach zwyciężył junior z koła PZW nr 14 Marki, kol. Tomasz Goll, który nie tylko pogodził swoich starszych kolegów, ale i zgarnął również nagrodę dla najmłodszego uczestnika zawodów.

Na drugiej pozycji sklasyfikowany został członek kadry narodowej seniorów - Rajmund Litwiński.
Krzysztof Ratajczyk, bardzo dobrze połowił w wyniku czego zajął 3 miejsce.
Wędkarze naszego koła: Krzysztof Ratajczyk, Paweł Wiernicki, Robert Kaczkowski, Mariusz Sosnowski startowali również w barwach patrona medialnego Portalu Rybobranie.pl jako Rybobranie Spinning Team.

4 października 2009 r. na Zalewie Zegrzyńskim w okolicy miejscowości Zegrze odbyły się II Towarzyskie Zawody Spinningowe o Puchar Salonu Wędkarskiego Esox. Spotkanie zaplanowano na godz. 6.00 w stanicy kola PZW nr 13 Legionowo. Do dyspozycji startujących była cała infrastruktura dostępna w stanicy. Wielu uczestników dysponowało także własnymi łodziami i silnikami.
Zawody odbyły się w jednej, siedmiogodzinnej turze, w godz. od 08.00 do 15.00, zgodnie z obowiązującymi zasadami wędkarskiego sportu kwalifikowanego w dyscyplinie spinningowej /ZOWSK/ i regulaminem amatorskiego połowu ryb /RAPR/ w formule na żywej rybie. Zawody klasyfikowano w kategorii indywidualnej.
Większość z 49. zawodników wywodziła się z Okręgu Mazowieckiego, ale było też kilku startujących z innych okręgów PZW: płocko-włocławskiego, ciechanowskiego i lubelskiego. Każda załoga łodzi otrzymała odblaskową kamizelkę, którą zakładając na siebie sygnalizowało się sędziom chęć zgłoszenia złowionych ryb. W obszarze zawodów krążyły 2. załogi sędziowskie, które sprawnie obsługiwały przebieg rywalizacji.
Złowione ryby należało przekazać sędziom w podbieraku wędkarskim. Miało to na celu zapobieżenie odzyskaniu wolności przez ryby przed pomiarem i wpisaniem wyniku do karty zawodniczej.

Po profesjonalnej odprawie przeprowadzonej przez sędziego klasy krajowej - Tadeusza Potasińskiego, który zapoznał wszystkich uczestników z obowiązującym regulaminem o godz. 7.30 padł sygnał i zawodnicy wypłynęli na łowisko. Rozpoczęcie łowienia zaplanowano od godz. 8.00 a zakończenie łowienia o godz 15.00, po skończeniu wędkowania należało spłynąć do stanicy i zdać kartę zawodniczą komisji sędziowskiej.

Imprezę zaszczycił swą obecnością wice prezes ds. Sportu i Młodzieży O. Mazowieckiego i prezes naszego koła - Wojciech Szubierajski, który w imieniu całego zarządu okręgu przekazał podziękowanie właścicielom Salonu Wędkarskiego Esox za sponsorowanie zawodów wędkarskich w Okręgu Mazowieckim w sezonie '2009.

Od kilku dni nastąpiło załamanie pogody - zimny, zmienny i porywisty wiatr bardzo utrudniał łowienie. Chwile wolne od silnego wiatru umilał deszcz. Wiatr był tak dokuczliwy, że utrzymanie wędki, kontrolowanie i czucie przynęty w dogodnej pozycji było wyjątkowo trudne.
Na godzinę przed zakończeniem zawodów wiatr wzmógł jeszcze swoja siłę, jakby chciał zgonić wszystkich wędkarzy z łowiska, do tego w sukurs przyszedł mu ulewny deszcz. Dobrze, iż po zakończeniu zawodów rozpogodziło się i dla wszystkich bez wyjątku zaświeciło słońce.

Większość zawodników polowała na okonie za pomocą zabójczo skutecznej metody bocznego troka. Okoni było bardzo dużo, niestety większość nie spełniała kryterium rozmiaru min. 18 cm, ja również po nastym, straciłem rachubę i przestałem je liczyć

Zawody stały na wysokim poziomie. Wśród startujących, których bym zaliczył do elity mazowieckiego spinningu znalazł się również wielokrotny Mistrz Polski i dwukrotny Mistrz Europy w spinningu, członek kadry narodowej - Rajmund Litwiński.
Ponieważ Zalew Zegrzyński zajmuje ponad 3300 ha powierzchni to wszelkie podmuchy wiatru dają się mocno we znaki. Nie wiem, czy w dzień po zawodach miałem większe zakwasy od operowania 14. kilową kotwicą czy od próby utrzymania w ręku wędki, targanej silnymi podmuchami wiatru.
Zgodnie z zasadą człowiek uczy się całe życie, a i tak umiera głupi, zdobyłem kolejne doświadczenie życiowo-wędkarskie. Już zabieram na zawody 3. wędki i 3. kołowrotki, niezliczoną ilość sprzętu, który przez tydzień przed zawodami konserwuję, przeglądam i układam. Doszły do tego kolejne dwa:
1. Przed zawodami warto porównać swoją miarkę lub przymiar z oficjalnym przymiarem sędziowskim. Mnie przytrafiło się, że mój nowy przymiar różnił się ok 2 mm. Też aż 2 mm wystarczyło, aby mój okoń, który oscylował w granicy wymiaru, nie został sklasyfikowany.
2. Do listy przeglądów technicznych przed zawodami należy dopisać kontrolę siatki do przechowywania ryb. Najlepiej tuż przed włożeniem do niej ryb. Nie wiem czy podczas pakowania ekwipunku na lodź czy już na samej łodzi doszło do małej i niewidocznej gołym okiem awarii oczek w siatce, ale na tyle dużej i złośliwej, że pozwoliło kilku złowionym prze mnie okoniom odzyskać wolność przed czasem.

Sukces na zawodach cieszy bardziej niż w czasie zwykłego wędkowania, ale taka wpadka wprost proporcjonalnie bardziej boli. Połowić to jedno, a dowieźć wynik to drugie. Mimo wszystko, uwielbiam takie zawody gdzie nie ma zawodniczej presji i związanych z tym napięć.

Życzeniem organizatora było łowienie fair play i było fair play.
Do Komisji Sędziowskiej nie wpłynęły na piśmie żadne protesty, odwołania, nie zdyskwalifikowano również żadnego zawodnika. Nie dotarły też żadne informacje o niesportowym zachowaniu zawodników.
Każdy z uczestników, którzy zostali sklasyfikowani od 7-ego miejsca w dół wziął udział w losowaniu echosondy Humminbird Piranha MAX 150. Ponadto wszyscy otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez sponsorów. Na uwagę zasługuje fakt, że upominki rozdawane były w papierowych ekologicznych torbach.
W skład zestawu wchodziło min. : czapeczka wędkarska, książka Niezbędnik Wędkarza, breloczki do kluczy z przynętami wędkarskimi, zestawy sztucznych przynęt, etui na kartę wędkarską, nożyczki, naklejki, długopisy oraz karta stałego klienta z maksymalnym dostępnym rabatem w salonie Esox.

Przewidziane również były nagrody dla najmłodszego uczestnika i wędkującej kobiety oraz za największego szczupaka. Ponieważ szczupaki w tym dniu całkowicie odmówiły współpracy w zastępstwie nagroda została przekazana łowcy największego sandacza.

Podziękowania
Właściciele salonu wędkarskiego Esox pragną, za naszym pośrednictwem, podziękować za pomoc w organizacji zawodów:

Specjalne podziękowanie dla wszystkich sponsorów zawodów oraz:
Tadeuszowi Potasińskimu, sędziemu głównemu za pełen profesjonalizm,
Grzegorzowi Koćmirowskiemu, opiekunowi stanicy wędkarskiej przy kole PZW nr 13 Legionowo.
Jackowi Kossakowskiemu za to, że zadbał o nasze żołądki (i pyszną grochówkę), a także miłej Pani Ratyńskiej.
Mariuszowi Sosnowskiemu za fajne pomysły.
I przede wszystkim zawodnikom za udział w zawodach i wspaniała atmosferę
Zapraszamy znowu za rok na kolejna edycję Pucharu Salonu Wędkarskiego Esox.

Klasyfikacja zawodników mareckiego koła startujących w zawodach:

1.   Tomasz Goll
3.   Krzysztof Ratajczyk
24. Paweł Wiernicki
28. Robert Kaczkowski
32. Mariusz Sosnowski

Zobacz film z zawodów

Teks i foto: Mariusz Sosnowski, Rzecznik  Koła PZW nr 14 Marki

Nagrody

Organizator wsparty hojnością sponsorów zatroszczył się o bardzo atrakcyjne nagrody dla uczestników i tak:

I MIEJSCE

silnik elektryczny Minn Kota 46
wędka Robinson Diaflex Trout 2,55 5-15g
zestaw woblerów Siek, Salmo, Wobi

II MIEJSCE

kombinezon SEA FOX
wędka Max Empire 2,55 1-8g
zestaw cykad Spinmad
zestaw woblerów Siek, Salmo, Wobi

III MIEJSCE

wędka TICA Fario 7`6
plecak-torba z zestawem pudełek Solvkroken
zestaw woblerów Siek, Salmo, Wobi

IV MIEJSCE

wędka Max Insygnia Spin 2,70
kołowrotek Dragon Millenium FD 330 i
zestaw woblerów Siek, Salmo, Wobi

V MIEJSCE

tuba na wędki Max 3,00
kołowrotek Dragon Millennium FD 320i
zestaw woblerów Siek, Salmo, Wobi

VI MIEJSCE

tuba na wędki Max 3,00
kołowrotek Dragon Viper FD 540i
zestaw woblerów Siek, Salmo, Wobi

Największy sandacz zawodów

Kołowrotek Shimano SEIDO 3000 SFA

Nagrody ufundowali:

Salon Wędkarski ESOX
silnik elektryczny Minn Kota 46
echosonda Humminbird PiranhaMAX 150
Kołowrotek Shimano SEIDO 3000 SFA

Patron medialny: Polski portal Rybobranie.pl
zestaw upominków

Max
wędka Max Empire 2,55 1-8g
wędka Max Insygnia Spin 2,70 5-25g
kołowrotek MAX 2000 RD
3 tuby na wędki

Dragon
kołowrotek Dragon Millenium FD 330 i
kołowrotek Dragon Millenium FD 320i
kołowrotek Dragon Viper FD 540i
12 woblerów Salmo
zestawy upominków

Robinson
wędka Diaflex Trout 2,55 5-15g
twistery Robinson i zestawy upominków

Normark
kombinezon SEA FOX

Hurtownia wędkarska SALAR Paweł Stypiński
wędka TICA Fario 7,6
plecak-torba z zestawem pudełek Solvkroken

SPINMAD
tablica z 32 cykadami

Wobi Wojciech Biszczuk
20 woblerów

Siek M
40 woblerów

Daiwa
zestawy upominków

Patronat medialny nad imprezą objął Polski Portal Wędkarski Rybobranie.pl

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry