"Mareckie" Mistrzostwa Polski po raz osiemnasty

Michał Suchecki UKSStruga

1 grudnia 2019    23:56

Uczniowski Klub Sportowy Struga po raz osiemnasty zorganizował Mistrzostwa Polski w Warcabach aktywnych 64-polowych. Nieprzerwanie od 2002 roku zawody rozgrywane są w Markach - w Zespole Szkół nr 2 i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością.

W tegorocznej edycji w sobotę 23 listopada uczestniczyło 74 warcabistów z 14 klubów: UKS Roszada Lipno, LKS Olymp Błonie, GKS Diagram Mińsk Mazowiecki, LKS Grom Złota Dama Poczesna, ŁKS Orlęta Łuków, UKS Jeziorany, LKS Unia Horyniec Zdrój, OKS Sokół Wrocław, MUKS Wieża Kórnicka Kórnik, UKS Komorzanka Komorze, SIN Razem Świecie, LUKS Gry Logiczne Wronki, LSWKS Złote Piony Bielawa i UKS Struga Marki.

Zawodnicy przystąpili do gry w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na płeć: juniorki i juniorzy do lat 10, juniorki i juniorzy do lat 13, kobiety i mężczyźni w kat. open. Najliczniejsza i niezwykle silna ,,jakościowo'' była kategoria mężczyzn: wśród 22 zawodników pięciu z tytułem Mistrza (MF, M+, MI, M), jeden z kategorią K i pięciu z ,,jedynką'' (I++, I+, I). Po wyczerpujących siedmiu rundach zwyciężył faworyt Michał Janicki z UKS Struga z kompletem punktów. Drugi był Karol Dudkiewicz (LKS Olymp Błonie), trzeci Jakub Gazda (LKS Unia Horyniec Zdrój). W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze dwaj zawodnicy UKS Struga: Paweł Suchecki (5) i Marcin Grzesiak (7).

W kategorii kobiet Mistrzynią Polski została Martyna Lipka (UKS Roszada Lipno), drugie miejsce uzyskała Aleksandra Walkowska (UKS Roszada Lipno), trzecią lokatę zdobyła marecka zawodniczka Ludwika Moczulska.

W kategoriach młodzieżowych również ilościowo dominowali chłopcy. Wśród juniorów do lat 13 najlepsi okazali się Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie), Samuel Kątny (MUKS Wieża Kórnicka Kórnik) i Mateusz Wysocki (UKS Roszada Lipno). Zawodnik UKS Struga Mateusz Muzaj zajął IV miejsce.

Również w kategorii juniorek do lat 13 zawodniczka UKS Struga była czwarta. Wyżej od Natalii Waś uplasowały się dwie reprezentantki UKS Komorzanka - Patrycja Tomczak i Aleksandra Łukomska oraz Amelia Bajk z Bielawy.

W najmłodszej kategorii frekwencja wśród chłopców dopisała - do zawodów zgłosiło się 21 zawodników, natomiast juniorek do lat 10 było tylko pięć. Mistrzynią Polski została Zofia Widel (UKS Roszada Lipno), drugie miejsce zdobyła Amelia Jankowska (UKS Komorzanka Komorze), a trzecie Kylie Sześciło Moreira Ribeiro z mareckiego UKS Struga.

Wśród licznej grupy chłopców do lat 10 najwyżej uplasował się Kacper Rogowski z Komorza, drugi był markowianin Szymon Repelowicz (UKS Struga), trzeci Łukasz Padzik z Mińska Mazowieckiego.

Puchary i medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wołominie wręczyli uroczyście zwycięzcom Wiceburmistrz Miasta Marki Dariusz Pietrucha oraz Dyrektor ZS2 w Markach Elżbieta Piszcz.

W szczególnych okolicznościach, w podniosłej atmosferze Mistrzostw Polski prezes UKS Struga wręczył ze słowami gratulacji i podziękowań pamiątkową tabliczkę zawodniczce UKS Struga Marcie Bańkowskiej, która na niedawnych zawodach w Turcji uzyskała tytuł Mistrzyni Świata do lat 19.

Osiemnasta edycja MP w Markach to kolejna bardzo udana impreza ogólnopolska organizowana przez UKS Struga. Doskonała frekwencja, bardzo wysoki poziom gry, sukcesy mareckich warcabistów (3 medale, 2 miejsca czwarte) - to wszystko cieszy organizatorów i motywuje do dalszej pracy.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na MP aktywnych 64' po raz dziewiętnasty w Markach. A zatem - do zobaczenia!