KL Warschau? Wymowny Pomnik Mogiła przy wolskim koloseum

Bogusława Sieroszewska

 1 grudnia 2019    23:59

Biała plama w historii Mazowsza i Polski czeka na odkrycie i należyte upamiętnienie na miarę wolnej i niepodległej Polski, która nigdy nie powinna zapominać o swoich synach i córkach. W 2005 r. Mieszkańcy Warszawy na czele z sędzią Marią Trzcińską, przy wsparciu finansowym Polonii amerykańskiej i kanadyjskiej oraz mieszkańców Krakowa upamiętnili przez dekady przemilczane ofiary KL Warschau. Mało kto wie, że Pomnik Mogiła znajduje się na Woli, przy Skwerze Pawełka.  W tle góruje Gazownia na Woli okrzyknięta "Wolskim Koloseum". Ks. Zdzisław Peszkowski historię KL Warschau nazywał "warszawskim Katyniem".

          Zdjęcia: Bogusława Sieroszewska, 19 listopada 2019  

Galeria

zdjecie: 125915
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry