Mareccy strażacy z nowym wozem

Paweł Pniewski UMMarki OSP

 4 grudnia 2019    15:40

W remizie przy Dużej zaparkowało ratowniczo-gaśnicze Renault D16.

W tym roku druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach rozpoczęli starania o zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. Taki pojazd niewątpliwie przydałby się im, bo od kilku lat nasza OSP jest w pierwszej dziesiątce najczęściej wyjeżdżających do zdarzeń w województwie mazowieckim. Jest to jednak niebagatelny koszt, przekraczający 800 tys. zł. Te pieniądze udało się zorganizować w kilku źródłach. Nasze miasto przekazało 360 tys. zł. Fundusze ochrony środowiska (Narodowy i Wojewódzki) przelały kolejne 295 tys. zł. Pomogły też samorząd Województwa Mazowieckiego i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Z tych źródeł popłynęło odpowiednio 100 tys. oraz 15 tys. zł. Zaangażowała się też lokalna społeczność. Darowizny przekazali mieszkańcy Marek oraz dwie firmy prywatne: Sun Chemical i Inter-Europol (Piekarnia Szwajcarska). Dzięki temu pod koniec listopada nowe Renault D16 zabudowane przez kielecką firmę Stolarczyk przyjechało do Marek.

"Bardzo dziękujemy naszym sponsorom, darczyńcom i wszystkim, którzy nas wspierali w pozyskaniu tego pojazdu" - napisali na FB strażacy.

Galeria

zdjecie: 125999
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry