Pro Masovia dla mareckich seniorek

Paweł Pniewski UMMarki

 30 grudnia 2019    11:01

Medale zostały wręczone podczas dorocznej wigilii seniorów.

W ostatni czwartek sala w Hotelu Mistral pękała w szwach. Tego dnia odbywała się bowiem wigilia mareckich środowisk senioralnych. Ale był jeszcze jeden ważny powód, by przyjść na to wydarzenie. Trzy mareckie seniorki zostały uhonorowane przez Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego - medalami "Pro Masovia". Jest to wyróżnienie przyznawane tym osobom, które przyczyniły się do rozwoju naszego województwa.

Medal pamiątkowy i dyplom wręczony w imieniu marszałka przez Karola Małolepszego otrzymały:

- Zofia Krupa, była przewodnicząca koła nr 14 w Markach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów;

- Henryka Kruszewska, przewodnicząca koła nr 14 w Markach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów;

- Ewelina Kryszkiewicz, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Markach.

Podczas czwartkowej uroczystości najlepsze życzenia seniorom złożył burmistrz Jacek Orych. Samorządowiec wręczył podziękowania zespołowi muzycznemu "Sokoły", tworzonemu przez członków środowiska 60+. Są to osoby, które występują charytatywnie, jeżdżą do domów opieki, grają i śpiewają dla pensjonariuszy, występują w Warszawie i Markach, a próby mają w Centrum Aktywności Fabryczna 3.

Życzenia zgromadzonym złożyli także szefowie poszczególnych organizacji seniorskich.

Kolejnym elementem wigilijnego spotkania były występy artystyczne. Na scenie pojawili się soliści z MOK, Grupa Wokalna MOK oraz Grupa Wokalna Klubu Seniora. Po tej części spotkania rozpoczęła się tradycyjna wigilia, zainaugurowana przez księdza Kazimierza Sztajerwalda. Seniorzy podzielili się opłatkiem, a także wspólnie śpiewali kolędy. Dodatkowym elementem był także występ Trio z Targówka.

Galeria

zdjecie: 126637
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry