"Skończyli spektakularnym sukcesem"

Jacek Orych ObwodnicaMarek Marki2020

 10 października 2009    09:41Tak dotychczasowe efekty akcji "Tak dla Obwodnicy Marek" podsumowała czwartkowa "Gazeta Wyborcza" w dodatku stołecznym.

Na początku pozwolimy sobie na dosłowny cytat: "Zaczęli od cukierkowego protestu na przelotówce przez Marki, skończyli spektakularnym sukcesem: grupka mieszkańców zebrała 10 987 podpisów pod petycją o wpisanie obwodnicy tego miasta na listę rządowych inwestycji". Te słowa napisał Jarosław Osowski, dziennikarz ?Gazety Stołecznej?, który od początku relacjonuje naszą akcję. W imieniu Grupy Marki 2020 dziękujemy za ciepłe słowa, które tak naprawdę należą się wszystkim, zwykłym obywatelom Marek! Dziękujemy też za sygnał, co o tej sprawie myślą drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która ma odpowiadać za inwestycję w Markach. Owszem, zaznaczają, że jest sporo konkurencyjnych projektów w całej Polsce, ale przyznają:

- że obwodnica jest Markom "bez wątpienia potrzebna"

- że zapamiętali cukierkowy protest i masową zbiórkę podpisów przez mieszkańców Marek

"W żadnym innym regionie tak spektakularnej akcji nie było" kwituje Jarosław Osowski.

Chcielibyśmy na koniec dodać kilka słów od siebie. Rzeczywiście, to już koniec zbierania podpisów, jednak nasza akcja trwa nadal. Już pukamy do wszystkich urzędników i polityków, którzy mogą nam pomóc. Naszym orężem są Wasze podpisy: 255 dwustronnie kserowanych kartek -11 tys. podpisów. Prawie pół naszego miasta...

Więcej nowości na temat działań podjętych z akcja "Tak dla Obwodnicy Marek" na stronie www.ObowdnicaMarek.pl

Cały artykuł  w dziale "Media o Akcji"

Jacek Orych, Szczepan Ostasz, Tadeusz Markiewicz

Grupa Marki 2020

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry