AIESEC W "RÓŻOWYM DOMKU"

Rafał Redeł

 14 września 2002    22:36

Dotarły do nas sygnały od mieszkańców Pustelnika (głównie z ulic Hallera oraz Rydza Śmigłego) o ukończonym w tym roku przy Hallera tajemniczym "różowym domku", który - choć wygląda z zewnątrz na zwykły dom jednorodzinny - jest miejscem częstych i licznych wizyt młodych ludzi i zdaje się tętnić życiem przez cały dzień.

Spieszymy uspokoić mieszkańców tej okolicy, ze nie jest to siedziba żadnej sekty ani instytucji o charakterze rozrywkowym. Do "różowego domku" wprowadził się jakiś czas temu polski Komitet Narodowy międzynarodowego stowarzyszenia studentów AIESEC, zajmującego się przede wszystkim organizacją zagranicznych praktyk studenckich. Stowarzyszenie to - działające w 87 krajach świata - posiada w Polsce 23 oddziały zlokalizowane przy szkołach wyższych. Celem przeprowadzki siedziby głównej do Marek jest przede wszystkim - jak dowiadujemy się na stronie internetowej tej organizacji - redukcja kosztów funkcjonowania. Oczywiście AIESEC nadal będzie prowadził działalność w tzw. Komitetach Lokalnych przy uczelniach.

Dowiedzieliśmy się także, że studentom działającym w AIESEC i odwiedzającym "różowy domek" dały się już niestety we znaki - tak jak i wielu innym mieszkańcom tej okolicy - zdarzające się często kradzieże. Pozostaje mieć nadzieję, że w miarę osiedlania się w tej okolicy większej liczby mieszkańców wzrośnie także częstotliwość patroli policyjnych.

[RR, 14 września 2002]

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry