10 października 2009    12:20

W sobotę 3 października mieszkańcy Strugi i Pustelnika już po raz czwarty spotkali się na skrzyżowaniu ulic Małej i Olimpijskiej w ramach organizowanego przez Marka Szczepanowskiego, Radnego Miasta Marki przy pomocy Towarzystwa Przyjaciół Marek rodzinnego ogniska. Pierwsze rodzinne ognisko odbyło się w 2007 roku i od tego czasu nazywane jest także ?Dniem Sąsiada? W tegorocznym spotkaniu brało udział prawie 300 osób.
Spotkanie otworzył Marek Szczepanowski, następnie Janusz Werczyński, Burmistrz Miasta Marki opowiedział o aktualnych inwestycjach miasta ? między innymi o postępujących pracach przy kanalizacji, ukończeniu budowy Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz uruchomieniu linii 738.
Po przemówieniu Burmistrza, krótką prelekcję nt. historii naszego miasta wygłosił Zbigniew Paciorek, autor książki ?Marki. Dzieje, tradycja, kultura? ? przy okazji gospodarz ogniska, Marek Szczepanowski poruszył kwestię ponownego wydania książki, na którą jest duże zapotrzebowanie wśród nowych mieszkańców miasta. Po prelekcji zagrał zespół BLUES FIGHTERS, który już do końca spotkania umilał czas uczestnikom spotkania.
Ognisko jak zwykle było okazją do spotkania i rozmowy z Radnymi Miasta Marki, w tym roku obecni na ?Dniu Sąsiada? (oprócz organizatora Marka Szczepanowskiego) byli Izabella Brzezińska, Marek Mańk, Filip Rżewski oraz Maciej Grabowski. Podczas ogniska można było także porozmawiać z Radosławem Decem, prezesem TPM-u o najbliższych planowanych działaniach stowarzyszenia.
Co roku ?Dzień Sąsiada? przyciąga coraz więcej osób ? od pierwszego ogniska liczba uczestników wzrosła prawie dwukrotnie ? mówi Marek Szczepanowski ? to bardzo mnie cieszy ? coraz więcej osób, najbliższych sąsiadów czynnie pomaga przy organizacji ogniska. Bez nich nie udałoby się zrobić spotkania z takich rozmachem. Chciałbym im w tym miejscu bardzo podziękować ? bez tak wspaniałych sąsiadów nie dałbym sobie rady nie tylko z ogniskiem, ale i na co dzień!!! Bardzo dziękuje i pozdrawiam wszystkich sąsiadów!!! Podziękować chciałbym też zaproszonym gościom Panu Januszowi Werczyńskiemu, Burmistrzowi Marek, Panu Zbigniewowi Paciorkowi, Panu Radosławowi Decowi oraz Radnym i członkom Towarzystwa Przyjaciół Marek, którzy uczestniczyli w rodzinnym ognisku.

Galeria

zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry