Samorządowcy z Marek na Jasnej Górze już po raz piętnasty

Paweł Pniewski UMMarki RadaMiastaMarki BlogPawłaPniewskiego

 4 lutego 2020    16:29

Po raz 15. na Jasną Górę przybyła Pielgrzymka władz samorządowych i mieszkańców miasta Marki. Tradycyjnie w pierwszych dniach lutego przed obliczem Matki Boskiej Częstochowskiej pielgrzymi dokonali odnowienia Aktu Zawierzenia miasta Marki Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, Matki Jasnogórskiej.

Na wspólną modlitwę do sanktuarium przybyli radni, naczelnicy mareckich wydziałów Urzędu Miasta, kierownicy jednostek organizacyjnych, pracownicy mareckich instytucji, służb, szkół i przedszkoli, łącznie ponad 50 osób.

"Od 2005 r. regularnie przyjeżdżamy do Matki Bożej po to, żeby podziękować za to, co w całym roku uzyskaliśmy, co zrobiliśmy, ale i też zawierzyć nas, pracowników, wszystkich mieszkańców opiece Matki Bożej. Tak zostało to zapoczątkowane i kontynuujemy to licząc, że zawsze możemy liczyć na wsparcie Matki Bożej - opowiada Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza miasta Marki. "Zarządzanie miastem takim jak nasze z roku na rok jest coraz trudniejsze, bardzo duży przyrost mieszkańców i bardzo wielkie oczekiwania, a możliwości budżetowe są zawsze mniejsze niż potrzeby. Chcemy się więc pomodlić również o wsparcie w podejmowaniu najbardziej kluczowych decyzji, z których mieszkańcy będą najbardziej zadowoleni".

"Mamy się czym pochwalić - w przeciągu niecałych dwóch lat rozbudowaliśmy szkołę, można nawet powiedzieć, że pobudowaliśmy na nowo na gruzach starej szkoły, wybudowaliśmy również ogromny kompleks edukacyjno-sportowy, rekreacyjny, z halą sportową, basenem. Jest to jedyny budynek w Polsce użyteczności publicznej, wybudowany w tak energooszczędnej technologii" - podkreślał Dariusz Pietrucha.

Pielgrzymi zebrali się na wspólnej Mszy św. o godz. 13.30 w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył o. Włodzimierz Ogorzałek, paulin. Na zakończenie Eucharystii zastępca burmistrza miasta wypowiedział słowa Aktu Zawierzenia.

o. Stanisław Tomoń
Biuro Prasowe Jasnej Góry / mś

PEŁNA FOTORELACJA BIURA PRASOWEGO JASNEJ GÓRY


 

 

 

Galeria

zdjecie: 127103
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry