Kosma Jagodziński - wolontariusz misyjny w Akcji

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 8 lutego 2020    17:40Na wczorajszym spotkaniu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Świętego Izydora gościliśmy Kosmę Jagodzińskiego, wolontariusza pallotyńskiej fundacji misyjnej Salvatti, naszego parafianina, długoletniego ministranta, który przeszedł wszystkie szczeble posługi w służbie liturgicznej ołtarza. Kosma jest studentem 2. Roku Politechniki Warszawskiej. Opowiedział nam o dojrzewającej w nim od lat chęci zostania misjonarzem misyjnym. Od zawsze angażuje się w pomoc potrzebującym.Zaprezentował  działalność fundacji, prowadzoną na wszystkich kontynentach. Latem, przez trzy miesiące, Kosma będzie pomagał w pracy Siostrom Pallotynkom na misjach w Kamerunie. Jest przygotowany na wszystkie wyzwania, przed jakimi stanie, by im podołać. Przeszedł specjalistyczne szkolenia, przed nim seria szczepień ochronnych. Jeżeli czas mu pozwoli , obiecał przekazywać relacje z misji za pośrednictwem osobistego bloga, o czym nie omieszkamy was poinformować. Po powrocie planujemy spotkanie z Kosmą, w większej Sali i w większym gronie słuchaczy. Będzie miał o czym opowiadać i co pokazywać.

Wyjazd i wyposażenie wolontariusza wiążą się z niemałymi kosztami. W naszej parafii przeprowadzona została kwesta na ten cel. Pieniądze można przekazywać również za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/mh637v

Skromną cegiełkę dołożyliśmy do tego dzieła ze środków naszego Parafialnego Oddziału. Potrzeby finansowe na terenach misyjnych są ogromne. Pozostałe środki z potrzeb na realizację wyjazdu i pobytu Kosmy w Kamerunie zostaną przekazane na realizację celów fundacji na terenach misyjnych.Zachęcam Państwa do wsparcia tego szlachetnego dzieła.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Św. Izydora,
Marek Kroczek


Zdjęcia: za www.zrzutka.pl (1), kolejne za jakość których przepraszam mojego autorstwa:) MK

 

Galeria

zdjecie: 127141
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry