KołoMarek powraca do Marek

Tadeusz Markiewicz

 25 lutego 2020    15:21

Od 1 marca ponownie ruszy wypożyczalnia rowerów miejskich.Zimy w tym roku na Mazowszu nie zobaczyliśmy. To świetna wiadomość dla rowerzystów, którzy za kilka dni będą mogli korzystać także z systemu roweru miejskiego. Po północy z 29 lutego na 1 marca znów będzie można korzystać z KołoMarka. W naszym mieście znajduje się pięć stacji rowerowych. Cztery z nich są położone wzdłuż Alei Piłsudskiego (węzeł S8, Urząd Miasta, Wspólna, Legionowa), a jedna na Czarnej Strudze (przy pętli autobusowej linii 140). W naszym systemie znajduje się 75 rowerów, ale tak naprawdę paleta możliwości jest o wiele szersza. Operatorem mareckiego systemu jest firma Nextbike - ta sama, która w Warszawie prowadzi Veturilo. Oba rozwiązania są kompatybilne - warszawiacy mogą korzystać z KołoMarka, a markowianie - z Veturilo. Dzięki temu mamy dostęp do prawie 5,8 tys. rowerów w stolicy.

- Rower dostępne będą dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Również założone w poprzednich sezonach konta użytkowników pozostają ważne. Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się korzystając ze strony internetowej systemu lub aplikacji mobilnej. Należy pamiętać, że aby wypożyczyć rower na koncie w systemie trzeba mieć co najmniej 10 lub 20 złotych. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne - informują przedstawiciele Nextbike.

Sezon roweru miejskiego potrwa do końca listopada.

Więcej o naszym systemie rowerowym TUTAJ

Galeria

zdjecie: 127410
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry