Stwórz z nami grę eko

Tadeusz Markiewicz Wodociąg

 27 lutego 2020    11:13

W ubiegłym roku, dzięki Waszej kreatywności, stworzyliśmy grę typu memory. Teraz, wspólnie z Wami, chcemy pójść krok (a nawet dwa) dalej...Dzisiaj ogłosiliśmy konkurs na zaprojektowanie - uwaga! - gry planszowej pod nazwą "Odkrywcy wody".

- Chcemy stworzyć grę, przy której czas będzie mogła spędzać cała rodzina. Będzie to dawka dobrej rozrywki połączona z tematyką ekologiczną i edukacyjną. A jak wiadomo - nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę - mówi Katarzyna Tymińska z Wodociągu Mareckiego.

Oczywiście motywem przewodnim gry jest tematyka wody. To temat, który coraz częściej staje się przedmiotem ważnych dyskusji w naszym kraju. Wbrew pozorom, Polska jest krajem ubogim w wodę, dlatego wszyscy musimy nauczyć się ją umiejętnie zagospodarowywać. Równie ważnym tematem jest promowanie zachowań "zero waste", w tym oszczędzania naszej kranówki. W grze nie może również zabraknąć lokalnego kontekstu, czyli inwestycji, które dzięki Unii Europejskiej zrealizował Wodociąg Marecki.

Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców naszego miasta.

- Zrealizowaliśmy wiele konkursów. Za każdym razem markowianie pokazywali, że są kreatywnymi osobami z fantastycznymi pomysłami. Wierzymy, że tak będzie i tym razem. Tym razem jednak poprzeczka jest zawieszona wyżej niż zwykle. Czekamy na projekty gry w formacie max. A3, z zasadami i dodatkowymi elementami - mówi Anna Sołoninko z Wodociągu Mareckiego.

Mogą je składać dwuosobowe zespoły. W skład zespołu wejdzie jedna osoba poniżej 13 roku życia i druga - powyżej 13 roku życia.

- Łączymy pokolenia. Do konkursu mogą stanąć nie tylko znajomi, ale np. dziadek z wnukiem lub mama z córką - dodaje Anna Sołoninko.

Na przygotowanie prac jest dużo czasu. Termin ich złożenia minie 22 maja. Jednak z uwagi na pracochłonność przedsięwzięcia sugerujemy, by nie odkładać przygotowań na ostatnią chwilę.

- Przygotowaliśmy nagrody dla laureatów, które ucieszą zarówno młodszych jak i starszych członków zwycięskich zespołów. W puli nagród dla młodszych znajdują się: rower, hulajnoga i deskorolka. Nagrody dla starszych uczestników są związane z tematyką ekologiczną. Czekają na nich pompa ogrodowa oraz urządzenia wykorzystujące fotowoltaikę (powerbank i ładowarka do telefonu) - opowiada Katarzyna Tymińska.

Pewnie największą satysfakcją dla laureatów konkursu będzie końcowy efekt ich prac. To z nich powstanie najprawdziwsza gra planszowa, którą wyprodukuje Wodociąg Marecki.

- Już w tym roku w jesienne wieczory będzie można spędzać przy niej czas - podkreśla Anna Sołoninko.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu (będzie dobrą wskazówką dla uczestników) i niezbędnymi formalnościami.

Regulamin konkursu - pobierz

Formularz - osoba pełnoletnia - pobierz

Formularz - osoba niepełnoletnia - pobierz

Deklaracja - osoba pełnoletnia - pobierz

Deklaracja - osoba niepełnoletnia  - pobierz

Uchwała zarządu - pobierz

Galeria

zdjecie: 127480
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry