Hop, siup i od nowa Polska Ludowa, Polska Ludowa!

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 3 marca 2020    12:06 

Hop, siup i od nowa Polska Ludowa, Polska Ludowa?

Rondo Sasina u zbiegu ulic Sosnowej, Kościuszki i Okólnej już przesądzone? 26 lutego br. radni z otoczenia pana burmistrza Jacka Orycha wraz z radnymi PiS-u przegłosowali wniosek o nazwanie nowego ronda w Markach imieniem Zdzisława Sasina - żołnierza Armii Ludowej. Co dalej? Film dokumentalny w reżyserii Szymona Wróbla promujący całą drogę  Zdzisława Sasina ps. "Rudy" z Armii Krajowej do Armii Ludowej?

Co myśleli o Sasinie jego dawni koledzy z Armii Krajowej, którzy w grupie czterdziestu na czele z drem Sergiuszem Hornowskim zostali wywiezieni jako zesłańcy Sybiru do Borowicz? 

Gwoli ścisłości, Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga złożyło wniosek o nazwanie ronda imieniem zasłużonego dla Marek i Warszawy dra Sergiusza Hornowskiego z Armii Krajowej. Wniosek został odrzucony już na etapie komisji. Byli też i tacy radni, którzy "przepraszali za zachowanie radnego Tomasza Paciorka", który w imieniu Stowarzyszenia złożył wniosek do Rady Miasta o upamiętnienie Armii Krajowej w osobie dra Sergiusza Hornowskiego. 

Ustawa deubekizacyjna z 2016 r. została wprowadzona po to, aby oczyścić przestrzeń publiczną naszego kraju z historycznego bałaganu i rozmycia. Aby nie forsować na siłę upamiętnienia krewnych i pociotków z Ludowego Wojska Polskiego, argumentując tym, że każdy przelewał krew i każdemu należy się publicznie oddawana pamięć i cześć.

 

Ustawa deubekizacyjna jest po to, aby nie było:

"Hop, siup i od nowa Polska Ludowa, Polska Ludowa!"

 

Galeria

zdjecie: 127687
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry