Hop, siup i od nowa Polska Ludowa, Polska Ludowa!

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 3 marca 2020    12:06 

Hop, siup i od nowa Polska Ludowa, Polska Ludowa?

Rondo Sasina już przesądzone? Co dalej? Film dokumentalny w reżyserii Szymona Wróbla promujący całą drogę  Zdzisława Sasina ps. "Rudy" z Armii Krajowej do Armii Ludowej? Lepiej to przemilczeć. Co myśleli o Sasinie jego koledzy z (dawnej) Armii Krajowej, którzy w grupie czterdziestu na czele z drem Sergiuszem Hornowskim wylądowali jako zesłańcy Sybiru w Borowiczach?

Ustawa deubekizacyjna z 2016 r. została wprowadzona po to, aby oczyścić nasz kraj z historycznego bałaganu i rozmycia. Aby nie forsować na siłę upamiętnienia krewnych i pociotków z Ludowego Wojska Polskiego, argumentując tym, że każdy przelewał krew i każdemu należy się publicznie oddawana pamięć i cześć.

 

Ustawa deubekizacyjna jest po to, aby nie było:

"Hop, siup i od nowa Polska Ludowa, Polska Ludowa!"

 

Galeria

zdjecie: 127687
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry