Razem możemy więcej

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 19 czerwca 2018    08:00

W kolejnej perspektywie unijnej wielu samorządom z naszego regionu może być trudniej o finansowe wsparcie. Wynika to z podziału Mazowsza na biedniejszą i bogatszą część. Marki są w tej bogatszej. Nie będziemy jednak załamywać rąk.

Wczoraj podpisaliśmy „Wielostronną deklarację współpracy gmin i powiatów Obszaru Metropolitalnego Warszawy w zakresie współpracy na rzecz włączającego i zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Obszaru Metropolitalnego Warszawy”. Rozszerza ona dotychczasową kooperację samorządów, która już przynosi dobre owoce. Dla nas tymi najbardziej policzalnymi są nimi dofinansowania do budowy dróg rowerowych i parkingów „parkuj i jedź”. Zresztą te sojusze, nawet w mniejszej skali, dają efekty. Niedawno informowaliśmy o tym, że wniosek siedmiu gmin (pod naszą flagą) otrzymał potężne 60-milionowe dofinansowanie. I oby tak było dalej w kolejnej perspektywie finansowej UE.

Więcej na ten temat TUTAJ

"

Galeria

zdjecie: 128172
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry