25 maja 2018    08:00

Jest rok 2119. Budynek Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (MCER) obchodzi stulecie urodzin. Jak na staruszka, kompleks trzyma się wyjątkowo dobrze. Trzeba tylko część instalacji wymienić na te z XXII wieku. Podczas prac remontowych w sali przechowywania motodronów (kiedyś stołówka) ekipy budowane na trafiły na stalową tubę.

Znaleźli w niej pozwolenie na budowę, lokalną gazetę i akt erekcyjny. Byli trochę zdziwieni, dlaczego zapis nie jest cyfrowy - cóż, widocznie 100 lat temu papier jeszcze miał znaczenie. Odczytali tam takie słowa…

Pełni dobrej woli akt ten wmurowujemy, by na wieczną rzeczy pamiątkę świadczył o naszej wspólnej trosce o rozwój edukacji, kultury i sportu naszych mieszkańców”.

Te słowa rzeczywiście dziś zapisaliśmy w akcie erekcyjnym. To zdanie trafnie opisuje to, co powstaje przy Wspólnej. Z jednej strony będzie to szkoła dla 1200 dzieci, z drugiej strony - kolejne miejsce spotkań mieszkańców zainteresowanych sportem i kulturą - z basenem, boiskami, miasteczkiem ruchu drogowego, salą koncertową. Niech się mury pną do góry - tak, by rok szkolny 2019/2020 zacząć już w MCER!

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry