Radykalna decyzja GDDKiA

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 18 maja 2018    08:00

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła wczoraj wyjątkowo trudną decyzję. Należąca do państwa instytucja pożegnała konsorcjum Salini, które budowało część naszej obwodnicy. Obwodnica jest przejezdna, ale zostało jeszcze trochę spraw do załatwienia - istotnych z naszego punktu widzenia.

To m.in. udrożnienie zjazdu do Marek na węźle M1, dokończenie węzła Kobyłka (przez wiadukt będzie możliwy przejazd z Marek do Kobyłki), budowa dróg technicznych i rowerowych, a także kompleksowa naprawa dróg lokalnych, z których korzystał wykonawca. Biorąc pod uwagę procedury (inwentaryzacja wykonanych prac, ogłoszenie przetargu itp.) zajmie to niestety jeszcze sporo czasu. Jako miasto przerabialiśmy ten scenariusz w mikropigułce przy remoncie kamienic Briggsów.

W kontekście decyzji GDDKiA cieszy fakt, że za remont Alei Piłsudskiego odpowiada wykonawca drugiego odcinka obwodnicy, który do tej pory swoje prace wykonywał w terminie. Oby tylko kwestie techniczne (stan mostów na rzekach Długiej i Czarnej) nie stanęły na przeszkodzie sprawnej realizacji prac zleconych przez państwo…

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry