Kamienice zmieniają się

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 16 kwietnia 2018    08:00

W ubiegłym tygodniu Zakład Usług Komunalnych wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na modernizację tzw. kamienicy aptecznej. Będzie to siódma kamienica Briggsów, która odzyska dawny blask. Nie tylko położymy nową elewację, ale uszczelnimy ściany piwniczne, wymienimy pokrycie dachowe oraz stolarkę okienną i drzwiową.

Mieszkańcy pytają, czy będzie remont pozostałych kamienic. Przygotowujemy się do tego. W marcu Zakład Usług Komunalnych podpisał umowę z firmą, która opracuje dokumentację potrzebną do modernizacji 10 budynków (przy Al. Piłsudskiego nr 45, 82, 84, ul. Słowackiego 1, 3, ul. Jasnej 5, 7 i ul. Barskiej 2, 4, 6).

Zapraszam Was do obejrzenia opublikowanego niedawno krótkiego filmu z cyklu #mareckiemetamorfozy. Widać na nim, jak w ciągu ostatnich dwóch lat zmieniały się kamienice, które są niezwykłą pamiątką naszej przemysłowej przeszłości.

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry