Seniorzy, do dzieła!

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 10 kwietnia 2018    08:00

Dziś po południu miałem zaszczyt uczestniczyć w inauguracyjnej sesji Mareckiej Rady Seniorów (MRS). Cieszę się, że takie ciało powstało w Markach. W całej Polsce, na 2500 gmin, działa tylko 300 rad seniorów. Widać więc, że wiedza i doświadczenie starszego pokolenia nie są w pełni w naszych małych ojczyznach wykorzystywane.

Liczę, że za sprawą MRS w naszym mieście będzie inaczej, a płynące z niej sygnały i pomysły staną się dla nas cennym drogowskazem.

Moja satysfakcja z powstania rady jest tym większa, że nie jest to organ odgórnie powołany przeze mnie. Przygotowania do uruchomienia MRS trwały od wielu miesięcy. To sami mieszkańcy Marek decydowali o jej kształcie, a także obsadzie, wybierając własnych kandydatów. Podczas dzisiejszej sesji przewodniczącą rady została Maria Borysewicz, a jej zastępczynią Helena Komorowska. Obu Paniom i pozostałym członkom serdecznie gratuluję i życzę owocnej pracy. A że tak będzie - widać po pierwszym posiedzeniu, na którym pojawiły się ciekawe pomysły z myślą o środowisku seniorskim (i nie tylko)!

Galeria

zdjecie: 128250
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry