Więcej i częściej

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 4 kwietnia 2018    08:00

Gdy wprowadzaliśmy pierwszą strefę biletową, obiecałem, że będziemy rozmawiać z Zarządem Transportu Miejskiego (ZTM) na temat zwiększenia częstotliwości autobusów. Dopięliśmy temat. Zmiany dotyczą linii 140, 340 oraz 738. W praktyce w godzinach szczytu miejski autobus – od pętli przy Dużej w stronę Warszawy - pojawi się co 5 minut, powyżej pętli – co 10 minut.

ZTM zapewnił nas, że autobusy nie będą przyjeżdżać na przystanek w tym samym czasie. Spore zmiany dotyczą linii 340. Zamiast co 15 minut będzie jeździć co 10 minut. Na trasie (uwaga - skróconej do Dworca Wileńskiego) pojawi się 12, a nie 10 wozów.

Już niedługo koniec prac przy parkingach „parkuj i jedź” przy Sportowej i Dużej. Mam nadzieję, że zachęcą część mareckich kierowców do pozostawienia auta w mieście i wybrania częściej kursującej komunikacji miejskiej.

Galeria

zdjecie: 128258
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry