Dwie pieczenie na jednym ogniu

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 9 lutego 2018    08:00

W 2000 r. – 0,3 mln, w 2010 – 0,97 mln, a w 2017 – prawie 1,46 mln m. sześc – tyle wody trafiło do Waszych domów i miejsc pracy z Wodociągu Mareckiego. Dynamika tych 18 lat to ponad 380 proc. To jeden z najlepszych dowodów na to, jak szybko rozwija się miasto – zarówno pod względem demograficznym jak i infrastruktury wodociągowej.

Do tej pory za dostawy na teren całego miasta odpowiadała stacja uzdatniania wody (SUW) przy ul. Żeromskiego. Obecnie pracuje pełną parą, dlatego dostanie „siostrę”. Dzisiaj Wodociąg Marecki podpisał umowę na budowę drugiej stacji uzdatniania wody. Powstanie na terenie Czarnej Strugi – przy ul. Spacerowej. Już w przyszłym roku powinny ruszyć dostawy z tego źródła.

Na jednym ogniu upieczemy dwie pieczenie. Po pierwsze, zwiększymy bezpieczeństwo dostaw – gdyby doszło do awarii w jednej ze SUW, wyręczy ją drugą. Po drugie, w przyszłości, gdy miasto się rozrośnie, nie będziemy musieli się martwić, że któregoś dnia Wodociąg Marecki nie będzie nadążać z produkcją.

Na koniec jeszcze wątek drogowy. Gdy magistrala w Spacerowej zostanie już ułożona, będziemy mogli przystąpić do projektowania przebudowy tej ulicy.

Galeria

zdjecie: 128304
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry