Upór się opłaca

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 31 stycznia 2018    08:00

Ogłosiliśmy dzisiaj cztery przetargi. Szukamy wykonawców trzech ulic: Bema, Czackiego i Hoovera oraz – po raz trzeci – placu miejskiego przy Sportowej. Gdybyśmy cofnęli się do 2015 r., zastanawialibyśmy się, o ile oferty będą tańsze od kosztorysu i jak ostra w przetargu będzie rywalizacja między firmami.

W 2018 r. samorządowcy martwią się, czy w ogóle napłyną oferty i czy bardzo będą przekraczać kosztorysy. Trzeba być umiarkowanym optymistą i próbować. Upór w przypadku przetargu na Lisią i drogę wzdłuż rzeki Długiej opłacił się. Za drugim razem dostaliśmy oferty niemal zgodne z kosztorysem. Powtórzenie przetargu na Główną i przyległe też zaowocowało tańszą ofertą niż w pierwszym postępowaniu (choć droższą niż w kosztorysie). Jutro podpisujemy umowę z wykonawcą.

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry