10 stycznia 2018    08:00

Dzisiaj wieczorem miałem okazję rozmawiać z niemal setką rodziców, którzy przybyli na spotkanie poświęcone planom modernizacji Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej.

Sytuacja lokalowa tej placówki jest więcej niż trudna – w 14 salach lekcyjnych (plus dwie małe do języków) nauki pobiera 27 klas, czyli prawie 600 uczniów. W kolejnym roku szkolnym prawdopodobnie przybędzie 5 nowych klas, żadna nie opuści szkoły (siódme klasy staną się ósmymi).

Dlatego przed nami jeden z największych projektów inwestycyjnych tej kadencji – powiększenie tej szkoły. Plan jest taki – w styczniu ogłaszamy przetarg w formule „zaprojektuj i zbuduj”. W podobny sposób powiększyliśmy szkołę przy Okólnej. Jeśli nic nieprzewidzianego się nie zdarzy (brak ofert, oferty znacznie przekraczające kosztorys szacowany na 20-25 mln zł, protesty wykonawców), w lutym powinniśmy podpisać umowę na realizację robót. Po zaprojektowaniu i uzyskaniu pozwoleń, prace powinny ruszyć w wakacje. Ich finał – na przełomie 2019/2020 r., choć najważniejsza część - dydaktyczna - powinna być gotowa we wrześniu 2019 r. Gdy już wszystko pójdzie zgodnie z planem, Państwa dzieci tak naprawdę będą uczęszczać do nowego obiektu – na miarę XXI wieku.

Serdecznie dziękuję za liczne przybycie i pytania. Dziękuję też Radzie Rodziców za zaproszenie, a dyrekcji „Dwójki” za organizację spotkania. Liczę na Państwa współpracę. Będzie potrzebna, bo zadanie nie jest łatwe.

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry