Grudzień - kluczowy przetarg

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 21 grudnia 2017    08:00

Wiem, że naszą uwagę w tych dniach przykuwają dwa tematy – zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz termin otwarcia obwodnicy Marek. Ale jest jeszcze jedna kwestia, w której – mam nadzieję – niedługo osiągniemy punkt przełomowy.

Dzisiaj Mareckie Inwestycje Miejskie ogłosiły w unijnym biuletynie przetarg na budowę kompleksu edukacyjnego przy ul. Wspólnej. Ci, którzy dłużej mieszkają w Markach, wiedzą, że pierwotnie miało to być gimnazjum i tak też było projektowane. Gdy doszło do reformy edukacji, przeprojektowaliśmy budynek. Zamiast gimnazjum dla 800, będzie to podstawówka dla 1200 dzieci. Choć tak naprawdę to będzie więcej niż szkoła – znajdą się tu basen, sala widowiskowa, sala sportowa, miasteczko ruchu drogowego. W każdym razie budowa tego obiektu rozwiąże najbardziej palący problem mareckiej oświaty – miejsca do nauki dla szybko rosnącej liczby dzieci. Czekamy teraz na propozycje wykonawców – zobaczymy, czy znajdą się chętni i czy nasze kosztorysy będą się pokrywały z ofertami. Liczę jednak, że uda się wybrać wykonawcę, który w 2019 r. odda kompleks do użytku.

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry