Wspólnie po wsparcie na drogi rowerowe

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 31 sierpnia 2017    08:00

Złożyliśmy wniosek w kolejnym projekcie unijnym, którego (jeśli wszystko się powiedzie) głównym beneficjentem będą mareccy rowerzyści. Wspólnie z sześcioma innymi samorządami wnioskujemy o pieniądze z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na budowę dróg rowerowych.

Używając języka sportu – w naszej grupie „kolarskiej” są – w kolejności alfabetycznej - Kobyłka, Marki, Nieporęt, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka. Taki sojusz zwiększa szanse na uzyskanie unijnego dofinansowania.

Siedem gmin zamierza wybudować ponad 47 km ścieżek dla rowerzystów, w tym Marki - ponad 12 km. Zakładamy, że drogi dla jednośladów powstaną w Alei Marszałka Piłsudskiego – w ramach przywracania miejskiego charakteru głównej arterii. Dołączymy do tego finansowanie budowy ścieżek wzdłuż Modrzewiowej, Sobieskiego, Karłowicza, Lisa-Kuli i Granicznej. Planowane inwestycje zostaną zrealizowane do połowy 2020 roku.

Marki zostały liderem tego rowerowego projektu. To nasze drugie tego typu doświadczenie. Za pierwszym razem udało nam się zdobyć unijne dofinansowanie (ok. 9 mln zł), za które już powstały drogi rowerowe przy Sportowej, Sowińskiego i Szkolnej i zostaną wybudowane na wale rzeki Długiej, wzdłuż ulicy Głównej oraz Sosnowej i Kościuszki.

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry